AKP Türkiye'yi yol ayrımına getirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Erzurum İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ve yoğun katılımın sağlandığı iftar programında konuştu. Kamalak, Türkiye ve bölge üzerinde oynanan oyunlara değindi.

Siyaset 04.08.2013, 14:33 04.08.2013, 14:54
AKP Türkiye'yi yol ayrımına getirdi

 Erzurum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Kamalak, “AKP Hükümetinin yanlış politikaları ve milli olmayan politikaları ülkeyi yol ayrımına getirmiştir. Türkiye bir yol ayrımındadır. İki yol var. Bu yollardan birisi Haçlı Birliği’ne gidiyor. Hıristiyan kulübüne, Avrupa Birliği’ne uzanıyor. Diğer yol ise; İslam Birliği’ne giden yoldur. Kardeşler diyarına gidiyor” diye konuştu. Kamalak, programda Köprüköy Belediye Başkan Adayı Kutbettin Özel’i de takdim etti.


Millet Milli Görüşe Hasret


Programın açış konuşmasını yapan Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, teşkilat olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Seçimlere hazır olduklarını ve belediye başkan adayı çalışmalarının sonuna yaklaştıklarını bildiren Başkan Çalık, “İlçelerimizi tek tek geziyoruz ve şunu görüyoruz: Halkımız Milli Görüşçü belediyelere hasret kalmış, Milli Görüşçü belediyelerin özlemiyle seçimleri beklemektedir. Bugünden itibaren başta Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere bütün belediyeleri almak için gecemizi, gündüzümüze katacağız ve İnşallah kazanacağız. Gücümüzün yettiği, takatimizin sonuna kadar çalışacağımıza ve Milli Görüş’ün efsane belediyeciliğini yeniden bu millete yaşatabilmek için çalışacağız” diye konuştu.


“Türkiye’de 62 parti yok”


Yaşanan gelişmelerin Türkiye’yi bir yol ayrımına getirdiğini belirten ve bunun sorumlusunun ise Avrupa Birliği Bakanlığı kuran AKP hükümeti olduğunu kaydeden Kamalak, “AKP Hükümetinin yanlış politikaları ve milli olmayan politikaları ülkeyi yol ayrımına getirmiştir. Yani, Türkiye bir yol ayrımındadır. İki yol var. Bu yollardan birisi Haçlı Birliği’ne gidiyor. Hıristiyan kulübüne gidiyor. Avrupa Birliği’ne uzanıyor. Diğer yol ise; İslam Birliği’ne giden yoldur. Kardeşler diyarına gidiyor. Biz yıllardan beri boşuna söylemiyoruz. Türkiye’de 62 parti yoktur. Sadece iki parti var. Birisi, Milli Görüş’ü temsil eden ve milleti İslam Birliği’ne çağıran Saadet Partisidir. Saadet Partisi’nden başka ‘İslam Birliği’ diye çırpınan bir başka parti göreniniz, duyanınız oldu mu? Diğer geri kalanların hepsi ise aslında tek partidir. Hepsi birbirinin aynıdır, hepsi de Hıristiyan kulübü için çalışıyor, hepsi de faizcidir. Birbirlerinden bir farkları yoktur” diye konuştu.


Batı İçin Çarklarının Dönmesi Önemli


Dünya üzerindeki ve İslam âlemindeki gelişmelere de değinen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Mısır’da yapılan askeri darbe ve ardından yapılan katliamın batının kışkırtması neticesinde meydana geldiğini söyledi. Mısır’da halkın yüzde 52 oyla seçtiği meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Müslüman olmasından dolayı ve milli iradeyi temsil etmesinden rahatsız olan emperyalist siyonizmi rahatsız ettiğini söyledi. Batı için demokrasinin kendilerine hizmet ettiği sürece önem arz ettiğini belirten Kamalak, “Batı, demokrasi diyor. Ne demokrasisi! Onlar için sömürü çarklarının çevrilmesidir. Eğer batı için demokrasi asıl olsa idi Mursi seçimle yüzde 52 oyla, milli iradeyle, demokratik yoldan işbaşına geldiği halde oraya bir askeri müdahalenin yapılması için harekete geçmez ve darbe yapıldıktan sonra da sessiz kalmazdı. 70 yıldan beri dikta rejimi ile yönetilen, her türlü baskı ve zulümle yönetilen Mısır’a sessiz kalan batı, Müslüman bir cumhurbaşkanının seçilmesini ve sömürü çarklarının durması endişesi ile hazmedemedi.” şeklinde konuştu.


Allah’ın Rahmeti Tecelli Edecektir


Genel İdare Kurulu Üyeleri Atik Ağdağ ve İsrafil Bayrakçı ile Refah ve Fazilet Partilerinde Erzurum Milletvekilliği yapmış olan Şinasi Yavuz’un da katıldığı iftar programında Köprüköy Belediye Başkan Adayı Kutbettin Özel’i açıklayarak kürsüye çağırıp ellerini havaya kaldıran Kamalak, mahalli seçimler konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi’nin mahalli idareler seçimlerinde büyük başarı sağlayacağına olan inancını açıklayan Kamalak, “Geleceğiz İnşallah. Çünkü onların dağları yerinde oynatacak kadar güçleri, organizasyonları bulunsa bile neticede yegane güç ve kudret sahibi, kuvvet sahibi yalnız ve yalnızca Cenabı Allah’tır. Kardeşlerim; Bedrin aslanlarının bırakmış olduğu emanet bugün sizlere emanettir. Siz çalışarak ter dökerseniz, emek harcarsanız, takatinizin sonuna kadar gayret ederseniz İnşallah zafer yakındır.” dedi.

Yorumlar (0)
banner442