Akşener çok kızdı: Bunlar Müslüman görünümlü münafıklar!

Seçim yaklaştıkça Havuz medyasının iftiraları da artıyor. Havuz medyasının bir kanalında MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'le ilgili 'kaset iddiası gibi mide bulandırıcı iftira kampanyalarına Akşener sert cevap verdi.

Siyaset 11.05.2015, 15:11 12.05.2015, 02:00
Akşener çok kızdı: Bunlar Müslüman görünümlü münafıklar!
Seçim yamlaştıkça Havuz medyasının iftiralarıda artıyor. Havuz medyasının bir kanalında MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'le ilgili 'kaset iddiası gibi mide bulandırıcı iftira kampanyalarına Akşener sert cevap verdi.

Türkiye siyasi tarihinin önemli siması, Türk halkı tarafından da takdir edilen MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'in İstanbul seçmeni üzerinde çok müsbet etki yaratmasını hazmedemeyenler yeni iddialarla mide bulandırmaya devam ediyor.

A Haber’de yayınlanan Gece Ajansı adlı programda konuşan Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas, MHP’li Meral Akşener için “Onun da kaseti mi var nesi var, nasıl ele geçirdiler” dedi. Bunun üzerine Latif Erdoğan, “Cemil Bey’in dediği çok önemli. O kaseti olan birisidir ve şu an esaret altındadır" dedi. “Kaset nerede” sorusu üzerine ise “Kaset… biliyor da, paralelcilerin elinde bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetler var. Dolayısıyla o artık bir esire durumundadır. Ne derlerse yaptırırlar. Samanyolu’na da çıkar, hatta minarede röportaj yapacağız derlerse oraya da çıkar. Şu an acınacak halde. Bu kesin… Bunu ben bilgi olarak söylüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bu iddialar üzerine Rotahaber’den Filiz Akgün’e açıklamalar yapan Meral Akşener, “Havuz medyasındaki bu iftiralardan yeni haberim oldu avukatımla görüştüm mahkemeye vereceğim fakat çok sinirliyim, çok kırgınım, çok üzgünüm o yüzden fazla bir şey söylemek istemiyorum. Ben çok zor günlerden geçmişken böyle çirkin iftiralarla karşı karşıya kalmadım. Bunlar Müslüman görünümlü münafıklar!” ifadelerini kullandı.

Akşener daha sonra Twitter’dan “Müslüman görünümlü münafıklar, Sizlerin bile bu kadar alçaklaşacağınızı düşünmemiştim. İnanmazsınız ama Nur Sûresini hatırlatırım” mesajını paylaştı.

Böyle asılsız iddialarla, partisi MHP'nin tartışmaların içine çekilmek istendiğini de söyleyen Akşener, "MHP'yi benim üzerimden tartışmaların içine çekmek istiyorlar. Ancak 8 Haziran'a kadar hukuk konuşacak" dedi. Akşener, televizyon hakkında RTÜK'e de şikayette bulunduğunu belirtti.
Yorumlar (0)
açık