Alexa

Akşener: 'MHP Kale Gibi Duruyor'

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, "Şu anda MHP, bir ucunda bir görüş, diğer ucunda bir görüşün tahterevalli gibi sallandığı bir yapıda, Türkiye'nin istikrarı, teminatı, huzuru, ayrışması ve bölünmesinin önüne geçecek bir vaha, kale gibi durmaktadır" dedi.

Akşener: 'MHP Kale Gibi Duruyor'
 TBMM Başkanvekili Meral Akşener, "Şu anda MHP, bir ucunda bir görüş, diğer ucunda bir görüşün tahterevalli gibi sallandığı bir yapıda, Türkiye'nin istikrarı, teminatı, huzuru, ayrışması ve bölünmesinin önüne geçecek bir vaha, kale gibi durmaktadır" dedi. 

Akşener, MHP Lüleburgaz Seçim Bürosu'nun açılışının ardından yaptığı konuşmada, seçim propagandası kapsamında Kırklareli ve ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulunacağını anlattı.

Siyasette özellikle kadınlara özen gösterilmesi gerektiğini ifade eden Akşener, vatandaşlardan yerel seçimlerde MHP'ye oy vermelerini istedi.

Yerel seçimlere az bir süre kaldığını hatırlatan Akşener, "Şu anda MHP, bir ucunda bir görüş, diğer ucunda bir görüşün karşılıklı tahterevalli gibi sallandığı bir yapıda, Türkiye'nin istikrarı, teminatı, huzuru, ayrışması ve bölünmesinin önüne geçecek bir vaha, kale gibi durmaktadır" diye konuştu.

Trakya'nın, cumhuriyetin kurucu iradesine ve cumhuriyete saygı duyduğunu ifade eden Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:  

"Sayın Başbakan, bu ülkeyi kuran kişiyle hep kendini mukayese etti. O da 11 yıldır ülkeyi yönetiyor. Şimdi sormak istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk, vefat ettiği zaman hiçbir şeyi yok, her şeyi bu millete bırakmış. Kardeşi var, yeğenleri var, onlara bir şey bırakmamış. Bu ülkenin Başbakanı çocuklarını gemicik sahibi yaptı, villa sahibi yaptı, vakıf sahibi yaptı, pırlanta dükkanı sahibi yaptı, köfteci dükkanı sahibi yaptı.

Şimdi sorarım bu ülkenin vatandaşları olarak, sizin çocuklarınıza telefon açsanız, deseniz ki 'Oğlum, kızım evde ne kadar para var?' Kaç lira söyler, ne söyler? Ama bu ülkenin başbakanının bakanının oğlu, 'baba doğru düzgün bir para yok', 'ne oğlum, ne kadar oğlum' dediği zaman da 'bir trilyoncuk kadar' der. İşte bu farkı görmüştür Lüleburgaz'da yaşayanlar. Böyle bir soygunun, cumhuriyet tarihiyle icraatlarını mukayese eden Başbakanı, biz de bundan sonra cumhuriyet tarihinde yapılan soygunlarla mukayese edeceğiz. Dolayısıyla en büyük soygun devri iktidarında olmuştur."

 "Bölünme ayrışma anlamına geliyor"

 
Cumhuriyetin değerlerinin yaşatılmasının önemine işaret eden Akşener, bölünme derken Güneydoğu'yu kastetmediğini, bölünmenin ayrışma anlamına geldiğini belirtti.

Akşener, "Başörtülü veya başörtüsüz. Efendim cumhuriyet veya Osmanlı. Türk veya Kürt, şu veya bu. Bu dilin değişmesini istiyorsak, başörtülü ve başörtüsüz kadın diyebilmek için, Osmanlı ve cumhuriyet diyebilmek için, Atatürk ve Osmanlı diyebilmek için, Türkiye her anlamda bölünmesin demek için inşallah 30 Mart'ta adayımız seçilecektir" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından MHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Akşener, ilçe merkezindeki esnafı da dolaşarak, vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinledi.

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, buradan Babaeski'ye hareket etti.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 15:24
YORUM EKLE