Akşener: Ülkücüler İddialı İnsanlardır. Kaçmak Ülkücüye yakışmaz!

MHP Genel Başkanlığı'na adayı Meral Akşener olağanüstü kurultaydan toplanan imzaları yok saymanın seçmenlere güvenmemek anlamına geldiğini söyledi.

Siyaset 26.02.2016, 17:28
Akşener: Ülkücüler İddialı İnsanlardır. Kaçmak Ülkücüye yakışmaz!
Akşener, olağanüstü kurultaydan toplanan imzaları yok saymanın, kendisini seçenlere güvenmemek anlamına geldiğini ve bir ülkücüye yakışmayacağını belirtti.

Akşener, Denizli'nin Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan'ı makamında ziyaret etti.

'İLK SEÇİMDE MHP, BAŞBAKANLIĞI ALACAKTIR'

Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Akşener, mahkemeden hukuka uygun bir karar çıkacağına inandığını belirterek, "Cenab–ı Hakk'ın izniyle, milletimizin teveccühüyle ilk seçimde MHP, başbakanlığı alacaktır. O nedenle ben diyorum ki ya başbakan olacağım ya da başbakan olacağım.

Olağanüstü kurultayımızın yapılacağına inanıyorum.

çünkü her şeye rağmen bu ülkede hukuk işlemelidir. İşleyeceğine inanıyorum. Hakimlerimizin hukuka göre karar vereceğine inanıyorum. Hukuka göre verilecek karar açısından bakıldığında, daha önceden alınmış kararlara da baktığımız zaman gördüğüm şey, olumlu bir sonucun çıkabileceği şeklinde ve ben bu kongrenin yapılacağını düşünüyorum, çünkü 543 teslim ettik, arkasından beş imza daha gitti. Dolayısıyla arkadaşlarımızı seçen o iradenin yarısıdır ve iradenin temsilcileridir, yani 1150 delegenin, Sayın Bahçeli ve genel merkezdeki arkadaşları seçen 1150 delegenin 548’i. olağanüstü bir kongre olsun dediğine göre bundan kaçmak olmaz. Kaçmak doğru bir şey değildir. Sizi seçenlere güvenmemek anlamını taşır. o da bir ülkücüye yakışmaz. Ülkücüler iddialı insanlardır. Milliyetçiler iddialı insanlardır. Demokrasiye inanan insanlardır, dolayısıyla bu olacaktır." dedi.

'ERDOĞAN'IN BAŞKAN OLACAĞI GARANTİ Mİ? BELKİ BİR MHP'Lİ BAŞKAN OLUR'

Meral Akşener, bir soru üzerine başkanlık sistemine geçilirse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilmesinin garanti olmadığını vurguladı. Akşener, "Onun dışında başkanlık sistemiyle olan şey şu, Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Bey’in üzerinden tartışılıyor başkanlık sistemi. Maalesef her konu Türkiye’de, bir şahsın üzerinden tartışılıyor. Yanlış. Başkanlık sistemi denilen konu, yapıldığını varsayalım, en az Türkiye’nin 15 yılına mal olacak bir konudur. Dolayısıyla çok önemli konular, kişilerden bağımsız tartışılır. Varsayalım başkanlık sistemi bir şekilde geçti, Sayın Erdoğan’ın başkan olacağı garanti mi? Belki bir MHP’li başkan olur." diye konuştu.

Akşener, daha sonra Uşak'a hareket etti.
Yorumlar (0)
az bulutlu