Ali Babacan, İzmir’e, çevre illerimize ve Yunanistan’a geçmiş olsun

Ali Babacan

Siyaset 31.10.2020, 22:16
Ali Babacan, İzmir’e, çevre illerimize ve Yunanistan’a geçmiş olsun

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Gaziantep İl Kongresi’nde İzmir depremi nedeniyle konuşmasını kısa tutan Babacan şu ifadeleri kullandı.

Çok yanlış ve problem olduğunu böylesine acılı bir günde, hükümetin yanlışlarını, devletin nasıl kötü yönetildiğini konuşmanın günü olmadığını belirten Babacan, "Bugün acıyı paylaşma günü.Güzel İzmirimizde dün meydana gelen depremde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. İzmir’e ve tüm çevre illerimize, komşumuz Yunanistan’a da yürekten geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çok üzgünüz. Çok yanlış ve problem var ama böylesine acılı bir günde, hükümetin yanlışlarını, devletin nasıl kötü yönetildiğini konuşmanın günü değil. Bugün acıyı paylaşma günü." dedi.

Heyetimiz hasarlı binalarda incelemeler yapıp bize raporluyor

Deva Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Kurumsal İletişim Başkanı Sanem Oktar, Sosyal Politikalar Başkanı Elif Esen ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Dönertaş’tan oluşan bir heyet, İzmir’de temaslarda bulunduklarını, mahalle mahalle gezdiklerini Hasarları olduğu binalarda incelemeler yapıp, sürekli kendilerini bilgilendirdiklerini belirterek; "Umarım en kısa zamanda, hep beraber yaralarımızı sararız ve depremden etkilenen halkımızın zararlarına, dertlerine derman oluruz. Başta İzmir ve çevre illerde etkilenen vatandaşlarımız olmak üzere hepimizin başı sağ olsun, hepimize geçmiş olsun." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)