Ali Babacan Partisini Kuruyor, Partinin İsmi Ne oldu?

AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü ve sürekli ertelenen partinin 11 mart Çarşamba günü kurulacağını açıklaması üzerine kulisler yeniden çalkalanmaya başladı. Peki Ali Babacan tarafından kurulacak olan Partinin ismi ve amblemi belli oldu mu?

Siyaset 08.03.2020, 16:26
Ali Babacan Partisini Kuruyor, Partinin İsmi Ne oldu?

Ak Parti eski Bakanlarından Ali Babacan tarafından kurulacak olan parti'nin ne zaman kurulacağı açıklandı.11 Mart 2020 Çarşamba günü kurulacağı ve PARTİ İSMİ ve AMBLEMİ Partinin lideri Ali Babacan tarafından açıklanacağı belirtiliyor.

Kulis bilgilerine göre Babacan'ın partisinin ismi DEVA Partisi (Demokrasi ve Atılım Partisi) olacak. 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de destek verdiği yeni partide halen görevde olan 4 milletvekilinin Kurucular Kurulu'nda yer alacağı iddia ediliyor.

Ali Babacan önderliğinde, Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay gibi isimlerin de kurucuları arısında yer alacağı yeni partinin kuruluş dilekçesi Çarşamba günü bakanlığa bildirilecek.

Diğer bir başka iddialara göre ise, Babacan'ın partisinin kuruluş tarihi 14 ya da 15 Mart olarak söylendi. 

Daha önce yapılan açıklamada, "Sayın Ali Babacan'ın liderliğinde geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları, Türkiye'nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir. Demokrasi tarihimizde belki de ilk defa bu kadar geniş bir tabanın fikirleri ile katkı verdiği bir siyasi hareket oluşmaktadır. Parti hazırlıklarımıza yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız. Çalışmalarımız, yola çıkarken ortaya koyduğumuz vizyon ve perspektif içinde, artan bir heyecanla ilerlemektedir. Hedefimiz, milletimizin karşısına alnımızın akıyla çıkıp, çocuklarımızın geleceğini teminat altına alacak, ülkemiz için umut olacak bir hazırlığı ortaya koymaktır. En kısa sürede Partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız" ifadeleri kullanılmıştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu