Alperenler Kerkük'e Gitmeye Hazır...

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici yaptığı açıklamada; Büyük Birlik Partisi ve Alperenler sonuna kadar Irak Türkmenlerinin ve Türkmen Cephesinin yanında olduğunu söyledi.

Siyaset 13.09.2017, 23:41 14.09.2017, 10:41
Alperenler Kerkük'e Gitmeye Hazır...

BBP Lideri Destici; Irak Türkmen Cephesinin lideri Erşad Salihi’nin yaptığı açıklamaları sonuna kadar desteklediklerini belirtti.

Destici, “25 Eylül günü Kerkük’de bir referandum yapılırsa bütün Türkmenleri valilik ve belediye binalarına yürüme ve oraları işgal etme çağrısı da çok yerindedir."dedi.

Türkmenlerin buna sessiz kalmaması gerektiğini söyleyen Destici; Orada bir çatışma çıkarsa, Büyük Birlik Partisi ve Alperenler sonuna kadar Irak Türkmenlerinin ve Türkmen Cephesinin yanındadır. Fiili olarak da orada bulunmaya hazırız. Gitmemiz gerekirse oraya da gideriz. Kerkük neyse Ankara odur. Edirne neyse Tazehurmatu orasıdır. Telafer neyse Sivas odur. Bizim sınır güvenliğimiz oralardan başlıyor. ABD binlerce kilometre öteden gelecek, burada kendi güvenliği için set oluşturacak ama biz orada bir duman kalksa külü buraya düşecek hadiselere sessiz kalacağız. Kimse Türkiye’nin sessiz kalmasını beklemesin. Türkiye de sessiz kalmamalı. Devletin meselesi olmanın yanında milletin meselesi olma haline  geçer. Millet buna müdahale eder. Herkes adımını buna göre atsın” ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE BU OYUNU BOZMALI"

“Suriye’nin Kuzeyinde YPG, PYD varlığı direk PKK’dır” 

Destici: “ABD açıktan PYD ve YPG’yi sözde DEAŞ’e karşı mücadele altında desteklemektedir. O bölgede aynı Irak’ın Kuzeyinde Barzani’yi nasıl kalkındırdılarsa, PYD ve YPG’yi hazırlamaktalar. O koridoru oluşturup İslam dünyasını ikiye bölerek orayı adeta kendileri için bir kukla devletçik kurar hale getirmenin çabası içerisindeler. Türkiye diğer bölge ülkeleriyle de iş birliği içeririnde olmalı ve bu oyunu bozmalıdır.” dedi.

Yorumlar (0)