Anıtkabir'de düzenlenen Törende Dikkat Çeken Görüntü

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri ilk olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir'de düzenlendi. Tören sonrasında Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı.

Siyaset 30.08.2017, 21:37 30.08.2017, 21:57
Anıtkabir'de düzenlenen Törende Dikkat Çeken Görüntü

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl kutlamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanının Anıtkabir’i ziyareti ile başladı

Anıtkabir’de düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları ve yargı mensupları katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şunları kaydetti:  “Aziz Atatürk, Büyük Zaferin 95'inci yıl dönümünü bir kez daha iftiharla kutluyoruz. Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasının müjdecisi olan bu tarihi zaferi Malazgirt'ten günümüze uzanan zorlu mücadele zincirinin çok önemli bir halkası olarak görüyoruz. 30 Ağustos'ta kazandığımız zaferden aldığımız güçle Cumhuriyetimizi kurarken hedefimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlemiştik. Türkiye çizdiğiniz hedefler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz gecesi sergilenen destansı direniş ülkemizin ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tüm saldırıları bertaraf etme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Sizin, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bizlere emaneti olan bu vatana canımız pahasına sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Ruhunuz şad olsun.”

Anıtkabir çevresinde sabah saatlerinden itibaren polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken Anıtkabir’deki kulelere kesin nişancılar yerleştirildi. Devlet erkanının katılacağı tören öncesi Atatürk’ün mozolesi ve Misak-ı Milli Kulesi’nde bomba uzmanı dedektör köpekler arama yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın samimiyeti dikkat çekti.

Anıtkabir'de düzenlenen Törende Dikkat Çeken Görüntü başlıklı haber siyaset haberleri kategorisinde yayınlanmaktadır. Benzer nitelikteki güncel haberler için siyaset haberleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)