Ankara Adayı Mehmet Özhaseki'den MHP'ye Ziyaret

Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Özhaseki yarın Milliyetçi Hareket Partisi Ankara il Başkanlığına ziyarette bulunacak.

Siyaset 09.01.2019, 23:49 10.01.2019, 00:51
Ankara Adayı Mehmet Özhaseki'den MHP'ye Ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet ÖZHASEKİ ve Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl Başkanı sayın Hakan Han ÖZCAN MHP Ankara İl Başkanlığını 10 - 01 - 2019 (bugün) ziyaret edecek.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığından yapılan bildirim şöyle:

"31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı-Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı sayın Mehmet ÖZHASEKİ ve Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl Başkanı sayın Hakan Han ÖZCAN İl Başkanlığımıza nezaket ziyaretinde bulunacaklardır."

Mehmet Özhaseki Kimdir?

1957 yılında Kayseri'de doğan Mehmet Özhaseki İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. Özhaseki, Türkiye'nin o dönemki  siyasi şartlar nedeniyle eğitimini yarıda bıraktı ancak Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Buradan mezun olduktan sonra, Avukatlık stajını Kayseri Adliyesi'nde yapsada avukatlık mesleğini icra etmedi.

Tekstil üzerine faaliyet yürüten aile şirketinin başına geçen Mehmet Özhaseki, 1994 yılına kadar ticaret hayatının içinde aktif olarak yer aldı. 1980 sonrasında sosyal amaçlı faaliyetler yürüten birçok derneğin kuruluşuna öncülük eden özhaseki, Kayseri'de ilk defa aşevi faaliyetlerini başlattı. Bir diğeri ise, öğrencilere karşılıksız burs temini ile kış aylarında dar gelirliler için yakacak fonu gibi hayır faaliyetleri oldu. 27 Mart 1994 mahalli seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkanlığı'nı kazanan Özhaseki, 23 Haziran 1998 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan seçimle Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na getirildi.

18 Nisan 1999 tekrar Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olan Özhaseki, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde %70.2 gibi rekor bir oyla 3. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Özhaseki, geliştirdiği "Kayseri Modeli Belediyecilik" ile ülkeye örnek olan Mehmet Özhaseki, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde aday olup 4. ve 5. kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Özhaseki 5. kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek Kayseri tarihinde bir ilke de imza atmış oldu.

Tarihi Kentler Birliği'nin 2004-2011 yılları arasında 7 yıl başkanlığını da yapan Mehmet Özhaseki, TKB'nin yurtiçinde ve yurtdışında kurumsal kimlik kazanmasında ve yurt çapında birçok tarihi eserin restore edilerek yeniden tarih-kültür mirasına kazandırılmasında büyük rol oynadı. Özhaseki, AK Parti'den milletvekilliği adaylığı için 10 Şubat 2015 tarihinde büyükşehir belediye başkanlığından istifa etti. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde AK Parti Kayseri milletvekili olarak seçildi. Evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Özhaseki, iyi düzeyde İngilizce-Arapça bilmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)