Arap Kökenli Göçmenlerin Açtığı Ruhsatsız İşletmeler Zarar Veriyor

CHP il başkanı Fatih TÜRKEL Samsun’ da hizmetler sektörü gibi Turizm sektörünün de çöküşte olduğunu, Arap kökenli göçmenlerin açtığı ruhsatsız, denetimden uzak işletmelerin seyahat acentalarının çöküşünü hızlandırdığını öne sürdü.

Siyaset 07.12.2020, 18:41 07.12.2020, 21:24
Arap Kökenli Göçmenlerin Açtığı Ruhsatsız İşletmeler Zarar Veriyor

Samsun ve bölgede hizmetler sektörü gibi Turizm sektörünün de çöküşte olduğunu belirten CHP il başkanı Fatih TÜRKEL,  Arap kökenli göçmenlerin açtığı ruhsatsız, denetimden uzak işletmelerin, seyahat acentalarının çöküşü hızlandırdığını belirtti.

Tüm ülkede turizm, konaklama ve seyahat acentelerinde çalışan binlerce kişi olduğunu belirten Türkel, "TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) Orta Karadeniz başkanlığı verilerine göre bölgemizde 230 turizm acentesi mevcut. Personelleri, otelleri, servis otobüsleri, dolaylı istihdamları ile sektörden geçim sağlayan binlerce kişiden söz ediyoruz. Söz konusu acentelerin en büyük rakipleri sayısı yüzleri bulan Arap kökenli göçmenlerin açtığı ruhsatsız, denetimden uzak işletmelerdir." dedi.

CHP il başkanı Fatih TÜRKEL yazılı basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

"Acentelerimize diğer sektörlere olduğu gibi hükümetin önerdiği destek gene borç gene kredi olmuş, lakin hem sicil yoklaması ve diğer imkansızlıklardan ötürü kredi çekmeye hak kazanan acente sadece 6 da kalmıştır. Hükümet yetkililerinin pandemi krizini de fırsata çevireceğiz açıklamalarının gölgesinde oteller, acenteler siftahsız kapanırken Turizm Bakanı Ersoy’un Akdeniz’ de, Ege de oteller aldığı, yani krizi fırsata çevirdiğini üzülerek izlemekteyiz. Vatandaşa acı reçete yandaşa kayırma anlayışı bu ülkeyi uçuruma sürüklüyor. İnsanlarımızda sektörlerde ve ülkemizde ekonomik olarak telafisi olmayan yaralar açılıyor. Kamaralarımız farklı olsa da Bu gemide beraber yaşıyoruz. Sahip çıkın bu haklı isyana!”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
açık