Argun: YKS sınavına giren öğrenci adayları yine bir darbe ile karşı karşıya kaldılar

Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanı, İl Başkan Yardımcısı Ahmet Emre Argun, barajın düşmesiyle AYT ve YDT puanlarının da açıklanmasını bekleyen adaylar sonuç belgelerinde boş satırlar ile yüzleştiklerini söyledi.

Siyaset 08.10.2021, 22:48
Argun: YKS sınavına giren öğrenci adayları yine bir darbe ile karşı karşıya kaldılar

YKS sınavına giren öğrenci adaylarının yine bir darbe ile karşı karşıya kaldılarını belirten Saadet Partisi Atakum Gençlik Kolları Başkanı İl Başkan Yardımcısı Ahmet Emre Argun, açıklamasında şunları söyledi:

"Uzun soluklu, yorucu bir temponun ardından mesleki hayatına en büyük adımı atmak için YKS sınavına giren öğrenci adayları yine bir darbe ile karşı karşıya kaldılar. Uzaktan eğitimin, yüzyüze eğitim ile kıyaslanamayacağı ortada olmasına rağmen olimpiyat sorularıyla karşılaşan adaylar ilk darbeyi o anda almışlardı. İkinci darbe ise tabiri caizse Öğrencileri Sallama ve Yerleştirme Kurumu'ndan geldi. 7 Ekim günü ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN paylaştığı tweet ile öğrencileri şoke etti. Barajın düşmesiyle ikinci ek tercih yapma hakkını kazanan adaylar karşı karşıya kaldığı durum ile yine her zaman olduğu gibi çaresizlik içinde çırpınıyorlar. Barajın düşmesiyle AYT ve YDT puanlarının da açıklanmasını bekleyen adaylar sonuç belgelerinde boş satırlar ile yüzleştiler. 

Verdiği emekler, çabalar, akıttığı terler sonucu bu tablo onları bir kez daha umutsuzluğa sürdü. Bir kerede daha anlaşıldı ki, lafı evirip çevirip yine öğrencileri ortada bıraktılar, umutlarını parçaladılar. Eğer geleceğe faydalı, kreatif gençler bırakmak istiyorsanız onların kalbine dokunmalısınız, umutlarına değil! 

Diliyorum ki, gençliğin refaha varabileceği günler yakın olsun.  Her zaman sözümün arkasındayım "Gençlere Verilmeyen Değer,  Yarınlara Yapılan En Büyük İhanettir!". 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)