Alexa

Arınç: Türkiye Şapşiklerin ülkesi değil

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,Habertürk TV' de polislere yönelik saldırılara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Arınç: Türkiye Şapşiklerin ülkesi değil

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk TV'de yaptığı açıklamada  her konuda gayriciddi davranan başta Demirtaş olmak üzere HDP'li vekillere sert tepki gösterdi.

Arınç; 'Suruç'ta her yerde görünen HDP milletvekilleri, ilçe başkanı, yerelden katılan neden yok? Ben sadece masumane soruyorum dedim. Buna cevap verecekleri yerde hakaret ediyorlar.' dedi.

Türkiye şapşiklerin ülkesi değildir

HDP Eş Başkanı Selahhattin Demirtaş'a sert tepkide bulunan Arınç, ''Kurban seçilmiş de olabilirler, kendileri de gelmiş olabilirler. Ben buna neden katlanamadığınızı söyledim. Demirtaş'ın verdiği cevap gayriciddidir. Demirtaş kendi takipçilerine 'şapşik' diyor. Bu şapşiklere verilmiş cevaptır. Bu cevabı aynen kendisine iletiyorum. Türkiye şapşiklerin ülkesi değildir.

Güvenlik aramasına neden izin verilmedi?

Hiçbir şey bu sorumluluktan sizi kurtarmaz. Adam gibi cevap ver. Adam gibi karşısında dur Bu insanlar bir katliama ulaştılar. Bu insan buraya nasıl girdi? Biliyorsanız söyleyin, bilmiyorsanız biz zaten bulacağız.

'Kamera neden yoktu' diyorum, cevap yok. 'Güvenlik aramasına neden izin verilmedi?' diyorum, cevap yok. Adam gibi cevap verin. Yüreğim onlar için yanıyor.'' ifadelerini kullandı.Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 01:20
YORUM EKLE