Armutçu; muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "Bilinen binlerce yıllık şerefli bir tarihin evlatları olan bu asil millet; kendisine kin ve nefretle düşmanlık eden soyların ve  kişilerin dahi bir salgın ile yok edilme teorisine asla ortak olmaz/olamaz." dedi.

Siyaset 01.12.2020, 20:06
Armutçu; muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur

İnsanlığın bir virüs ile tehdit altında yok olmaya dogru çaresizce gittiği düşüncesinin hakim olduğu bir dünya da, alınmaya çalısılan tedbirlerin de insanlığı kurtarmak yerine köleleştirecegi, yok edeceği fikrinin yayılmasına kabul görmesine sebep olan bazı fikirler sosyal medya üzerinden virüsten daha hizlı bir oranda yayıldığına dikkat çeken Temel Armutçu yazılı basın açıklamasında Devlet yetkililerinden ivedilikle istirhamlarını sıraladı.

Bu akıl almaz iddiaları savunan, kendisini bilim adamı, doktor ya da üst duzey istihbaracı gibi tanıtan bazı insanların sosyal medya üzerinden yaydığı binlerce video olduğunu belirten Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu şunları söyledi:

"Önlemlerde ve tedavilerde yetersiz ve etkisiz kalındığı, virüse karşı üretilmeye çalısılan aşılarında bir ölümcül tuzak olduğu düşüncesinin hakim olduğu bir kaos ortamına cekilmis durumdayız. Ülkemizin idaresinde bulunan kisilerin, belki ekonomik, sosyal ve hukuksal yönlerden yetenekleri ölçüsünde belki çokta tasvip etmediğimiz basarisiz olmuş karneleri olabilir. Lakin bu insanlık mücadelesinde bir ihanet çetesi ile insanlığı tümden yok edecek bir senaryonun icinde olabilmelerine Asla ve katta zerrece ihtimal vermiyor, bu konunun mevzu edilmesininde bir kul hakkı olduğunu düşünüyorum. Ancak İnsanlığın bir nüfus planlaması gibi bir delilikle tımar edileceği endisesine kapılmış ve paniklemiş milletimizi rahatlatmak, bu illetten bir an evvel kurtulabilmek için; Devlet yetkililerimizden ivedilikle istirhamımızdır;

 1. Uluslararası pandemi calisma masasina alternatif Türki cumhuriyetler ve islam birliği toplumları ile acilen pandemi masası olusturulmalıdır.
 2. Şartlar ne olursa olsun devlet olarak, iç ve dış güvenliklerin en üst seviyede tutularak ülkemizin ve milletimizin can ve mal guvenliği garanti altina alınmalıdir.
 3. Kısır siyasi soylemler bir kenara atılıp, Cumhurbaskanlıgı catısi altında tüm siyasi liderlerin bir arada olacağı yüksek istişare kabinesi oluşturulmalıdır.
 4. İktidar, muhalefet ayırt etmeden tüm belediyeler bir plan dahilinde pandemi kurulları ile beraber hareket ettirilmeli,vatandasa hizmet kapisina kadar götürülmelidir.
 5. İnsanimızın dertlerine derman olmak adına tavan siyasetinden vazgecilip, mahalle ve sokaklara, sokaklardan evlere kadar kapı kapı hizmet yapacak taban siyasetine gecilmelidir.
 6. Magduriyetler, kendini idame edebilecek zengin tebadan değil, en alt zümre olan ihtiyaç sahiplerinden baslayarak yukari dogru derhal giderilmelidir.
 7. Saraydan baslamak üzere; bakanliklar, meclis, kamu daireleri ve belediyelerde tepeden tabana israf önlenmeli, mecburi hizmet harici itibar icin yapılan tüm harcamalar durdurulmalı, tasarrufdan kazanilacak tüm kazanımlar ise şefaf bir şekilde milletin hizmetine sunulmalıdır.
 8. Sağlık kurumlarina acilen ek alanlar acılmalıdır.Kamunun tüm imkanları ayırt edilmeksizin Sosyal tesisler, konfersns salonları,duğün salonlari, yurtlar vs.. derhal saglık bakanlığımızın kontrolünde saglik merkezlerine çevrilmelidir.
 9. Saglık çalisanlari başta olmak üzere bu süreçte himet vermeye gayret eden tüm kamu çalişanları ve özel sektör çalişanları  maddi ve manevi desteklenmelidir. Psikolojileri en üst seviyeye çıkarılmalıdır.Performansları kuru bir kelam ile değil gerçek manada ödüllendirilmelidir.
 10. Acilen Milli aşı seferberliği başlatılarak, hıfsı-sıhalarımız devreye sokulmalıdır
 11. Dışarıdan getirilen aşiların ise kendi bilim adamlarımız tarafından hicbir etki ve tesir altında kalmadan gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra alınan netice dogrultusunda yapılması sağlanmalıdır.
 12. Piyasada dolaşan aslı astarı belli olmayan akla mantığa aykırı senaryoları Bilim Kurulumuz dikkate alıp araştırmalıdır.Ve halkı bu panik havasından kurtaracak önlemler almalıdır.
 13. Eger bu pandemi ile insanlık bir yok olma senaryosu ile karşı karşıyaysa; birinci vazifemiz tüm insanlığın kurtuluşu için hepberaber çalişmak ve savasmak olmalıdır.

  Bizde vazife istenmez verilir. Ülkemizin ve siyasetin durumuna bakarak asla yeise düşemeyiz. Eğer Tüm insanlık bu melanetten kurtulacaksa yine bu insanlığı kurtaracak olanlar Allah'ın izni ile 3000 bin yıllik serefli Tarihin evlatları olan bizleriz. Muhtaç oldugumuz kudret ise damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bu çalişmaları yapmakta inancımızın temelidir...
Yorumlar (0)
-1°
az bulutlu