Atakum Belediye Meclisinde İYİ Partililer Grubunu kurdu

Atakum Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile 31 Mart 2019 seçimlerinde ittifak kurarak meclis üyesi seçilen İYİ Partili üyeler, İYİ Parti üyesi olarak görevlerine devam etmeleri için dilekçe verdiler.

Siyaset 02.09.2019, 20:06
Atakum Belediye Meclisinde İYİ Partililer Grubunu kurdu

Atakum Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı 1. oturumu Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. Meclis gündeminde yer alan 8 madde görüşülmek üzere oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi.

Mecliste Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile 31 Mart 2019 seçimlerinde ittifak kurarak meclis üyesi seçilen İYİ Partili üyeler, bundan sonra İYİ Partili mecles üyeleri olarak görevlerine devam edecekler. İYİ Parti Genel Merkezi tarafından alınan kararın ardından verdikleri dilekçeyle artık İYİ Parti üyesi olarak görevlerine devam edeceklerini açıklayan isimlerle birlikte grup şu şekilde oluştu:

Atakum Belediye Meclisi İYİ Parti Grubu:

Ayhan Ayvaz

Özlem Danışman

Fikret Can Demir

Yusuf Koloğlu

Füsun Uzun

Mehmet Aydın

Buna göre Atakum Belediye Meclisi üye dağılımı CHP'nin 12, AK Parti'nin 9, İYİ Parti'nin 6 ve MHP'nin de 5 meclis üyesi şeklinde oldu.

Diğer taraftan Samsun'da ilk defa işitme engelli yurttaşlar için işaret dili çevirisi gerçekleştirildi. 

Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve işaret dili eğitmeni Tugay Kurtgözlü sosyal medyadan canlı olarak meclis oturumu takip eden engeliler için toplantıyı başından sonuna dek çevirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık