Av. Hakan Karaduman: “Her zaman emanetlere sahip çıktık”

Dünya Yetimler Günü olarak kabul edilmesinin 4. Yılında İnsani Yardım Vakfı (İHH) , tarafından Samsun’da düzenlenen iftar yemeğine AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman da katıldı.

Siyaset 01.06.2018, 02:29 01.06.2018, 03:28
Av. Hakan Karaduman: “Her zaman emanetlere sahip çıktık”

İnsani Yardım Vakfı (İHH) , tarafından Samsun’da düzenlenen iftar programında konuşan AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman, “İnsani Yardım Vakfı, 22 yıldır dünya genelinde edindiği insani yardım tecrübesi ile yetimlere destek olmaktadır. İHH’nın Dünya Yetimler Günü projesinin İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından kabul edilmesinin üzerinden 4 yıl geçti. Bizler 4 yıldır sizlerin girişimleri sayesinde Ramazan’ın 15’ini Dünya Yetimler Günü olarak idrak ediyoruz. " dedi. 

"Şefkatle uzanan her el bir yetimin hayatını değiştirir."

Yeryüzünün yetim, öksüz ve terk edilmiş çocukları için önemli bir adım olan bu proje için İHH Genel Başkanımız başta olmak üzere tüm teşkilatlarına teşekkür eden Hakan Karaduman, "Şurası bir gerçek ki, kalplere şefkat yerleştirmenin yollarından biri yetimlere şefkat göstermektir. Şefkatle uzanan her el bir yetimin hayatını değiştirir. Onun yüzünde tebessümler oluşmasına vesile olur. Şu da unutulmamalıdır ki, kişiler, ana babası ölünce değil, bu devlet bu ümmet sahip çıkmadığı zaman yetim kalırlar. Bizler “Yetimlere ikram etmiyorsunuz” diye ikaz eden “Sakın yetimlere kahretmeyin” diye bütün insanlığı uyaran Yüce Allah’ın kulları, yetimler bize emanet eden Allah Resulü’nün ümmetiyiz. Emaneti koruma sorumluluğumuz, emanet edenin yüceliğinde saklıdır." dedi. 

"Asıl sorumluluğumuz yetimleri kimsesizlikten kurtarmaktır."

AK Parti ailesi olarak her zaman emanetlere sahip çıkanlardan olduklarını ifade eden Karaduman, "Sosyal devlet olabilmenin sorumluluğu ile 15 yıllık iktidarını geride bırakan Partimiz, sosyal politikalar alanında birçok projeye imza atmıştır. Konuya ilişin birçok yeni politika üretmiş, çocuklarımızın kimsesiz olmadıklarını hissettirmek için tüm imkanlarını seferber etmiştir. Konuyu Samsun özelinde ele alacak olursak, 15 yılda ilimizde Aile ve Sosyal Politikalar yardımları kapsamında 2,5 milyar TL yatırım gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, anne veya babası vefat etmiş 18 yaşından küçük muhtaç çocuklara verilen ve 2015 yılında başlatılan Öksüz ve Yetim Yardımı kapsamında 894 bin TL kaynak aktarılmıştır.  Bu söylediklerim meselenin sadece maddi boyutu. Bizim asıl sorumluluğumuz ise yetimleri kimsesizlikten kurtarmak, korumak; evlatlarımız, çocuklarımız, kardeşlerimiz olarak bağrımıza basmaktır. Eğer bunu toplumca layıkıyla yapabildiğimiz zaman muhasır medeniyetler seviyesine çıkmış olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)