Av. İsmail Can Serter, CHP İlkadım İlçe Başkan Adaylığını Açıkladı

CHP İlkadım İlçe Başkan Adaylığı Tanıtım Toplantı konuşan Av. İsmail Can Serter, "Gelin eylemsel, hareketli ve yeri yerinden oynatan bir İlkadım CHP yaratalım." dedi.

Siyaset 12.01.2020, 19:16 12.01.2020, 20:02
Av. İsmail Can Serter, CHP İlkadım İlçe Başkan Adaylığını Açıkladı

Av. İsmail Can SERTER, CHP İlkadım İlçe Başkan Adayılığı tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. CHP İlkadım İlçe Başkan Adayı Serter yaptığı konuşmada,Ülkenin, mevcut iktidar tarafından, karanlık bir tünele sokulduğunu belirterek, "bu karanlık tünel tüm milletimizi, her yurttaşımızı en yüksek seviyede etkilemiş, milli onuru, yurttaş bilincini ve diğer tüm değerlerimizi yozlaştırmıştır. Bu yozlaşma öyle bir hal almıştır ki, mücadele tarzımızı değiştirmemiz şart olmuştur. Peki mücadele tarzımızı nasıl değiştireceğiz ve bu tarzımız nasıl olmalı?" dedi.

31 Mart Seçimleri vatandaşların bu karanlık tünelden çıkmasını sağlayacak mücadele yöntemini öğrettiğini belirten Serter, Bu hareketin adının değişim hareketi, direniş hareketi, gençlik hareketi olduğunu ifade belirterek, "Değişimi sağlamak, örgütümüzü birleştirmek ve için İşte bu nedenlerle Cumhuriyet Halk Partisi 5. Olağan Kongresinde İlkadım İlçe başkanlığına adayım. Bu adaylık İlkadım için yeni bir başlangıcın ilk adımıdır. Bu ilk adım değişimin ilk adımıdır. Bu ilk adım umudun ilk adımıdır." ifadelerini kullandı.

Kapalı kapılar ardında kulisler yapmayacağım

Kongreden kongreye hatırlayan birisi olmayacağını belirten Av. İsmail Can Serter, "İlçe başkanlığını bana ve yönetimime layık gördüğünüz anda siz de bu yönetimin bir parçası olacaksınız. İlkadım ile, partimiz ile, ülkemiz ile ilgili her türlü konuyu gerekirse sabahlara kadar konuşup tartışacağız. Alınan her kararda bütün üyelerimizin bir katılımı olacak. İlkadım’ın hiçbir üyesi bu büyük ailenin dışında hissetmeyecek. Bizi biz yapan hepimiz olduğumuza göre, asla ve asla kapalı kapılar ardında ‘sen beni seç ben seni’ kulisleri yapmayacağım. Kapalı kapılar ardında milletvekilliği hesapları yaparak İlkadım ilçesine aday çıkarmayacağım çıkarmaya çalışanlarla asla bir olmayacağım. Ben aslında bugün burada sizlere Ulu önderimin tembih ettiği bir yönetişim şeklini arz ediyorum. Bu noktada sizden katılım ve yönetim noktasında tam destek göreceğime eminim." dedi.

Yeri yerinden oynatan bir İlkadım CHP yaratalım

ilçe yönetimini devraldıklarında, yeni ilçe binası idari bir merkez değil kültür ve dayanışmanın adresi olacağını, kurslar ve eğitimlerle partilileri eğitecek ve bu kente bir anayasa, bu kente bir kalkınma planı hazırlayacaklarına dikkat çeken İsmail Can Serter konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ben hayatım boyunca hiçbir ortamda, şartlar ne olursa olsun yük olmadım. Tam tersi tüm hayatım yük almakla geçti. Partimin yükünü sizlerle beraber sırtlanmak istiyorum. Gelin! Siyasetin kısırlaşmış yapısını yerle yeksan edelim. Gelin eylemsel, hareketli ve yeri yerinden oynatan bir İlkadım CHP yaratalım. Gelin, yıllardır bir nefes görmeyen göğüsümüzü hırçın Karadeniz’e karşı açalım, gelin bir olalım diri olalım el ele kol kola omuz omuza verip yeni bir başlangıca yol alalım! Unutmayalım ki partili partilinin rakibi değildir; partili partiliye karşı seçim kazanmaz. Kongre salonuna el ele girecek ve kongre salonundan el ele ayrılacağız!"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)