Alexa

Aydemir, 2 ay sonra referanduma gidilecek

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Anayasa değişikliği süreciyle ilgili konuştu.

Aydemir, 2 ay sonra  referanduma gidilecek
AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, "2 ay sonra gibi bir sürede referanduma gidilecek"  

Uğur Aydemir, "Birileri tutturmuş rejim değişikli yapılacakmış, sistem değişikliği yapılacakmış, bunlar değişmeyecek, sadece iki başlılık olmayacak. İnşallah önümüzdeki hafta bütçe görüşmeleri olacak, ardından ay sonu itibari ile çalışmalar tamamlanıp ardından meclise götürülecek. 2 ay sonra gibi bir sürede referanduma gidilecek" dedi.       

AK PARTİ ÜZERİNE OYUNLAR OYNANDI

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Manisa'nın Selendi ilçesinde gerçekleştirdiği bir dizi ziyarette, AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muharrem Sezer, büyükşehir ve ilçe meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda partililer tarafından karşılanan AK Partili Aydemir, parti binasında partililer ile bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Aydemir; 15 Temmuz sürecinde AK Parti üzerine oyunlar oynandığını aktararak;15 Temmuz'da tanklarla, tüfeklerle, uçaklarla meclisi bombaladılar, kurşun sıktılar, ancak halkımızın sokağa çıkıp tankların önüne yatacağının düşünememişler. Bu da halkın bize olan güvenidir. Şimdi de ekonomi olarak bitirmeye çalışıyorlar. Bizim bunlarla uğraşacak zamanımız yok. Biz işimize bakacağız" dedi. 

VATANI BÖLDÜRTMEYECEĞİZ

Terör örgütü PKK yandaşları ve yataklık yapanlarla mücadelelerinin sürdüğünü ifade eden Aydemir, "Kim olursa olsun cezalarını çekecekler. Terörün kökü kazınacak. Gerekirse bu vatan için bizler de şehit olmaya hazırız. Bu vatan tek, tek bayrağımız var. Bu vatanı asla böldürtmeyeceğiz." diye konuştu. 

Anayasa değişikliği süreciyle ilgili bilgi veren Aydemir, şöyle konuştu: 

2 AY SONRA REFERANDUMA GİDİLECEK

"Birileri tutturmuş rejim değişikli yapılacakmış, sistem değişikliği yapılacakmış, bunlar değişmeyecek sadece iki başlılık olmayacak. Bir köyde tek muhtar var, oda başkanları tek, belediye başkanı tek, onun için 21. yüzyıl Türkiye'si için başkanlık sistemi olması lazım. İnşallah önümüzdeki hafta bütçe görüşmeleri olacak, ardından ay sonu itibari ile çalışmalar tamamlanıp ardından meclise götürülecek. 2 ay sonra gibi bir sürede referanduma gidilecek. Bu çalışmalarda büyüyen Türkiye'nin gelişmesine her türlü desteği veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ediyorum." 


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 13:54
YORUM EKLE

banner325