Babacan, Alevi vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Kocaeli İl Kongresi’nde konuştu.

Siyaset 28.11.2020, 20:13 28.11.2020, 20:34
Babacan, Alevi vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz

Partisinin 1. Olağan Kocaeli İl Kongresi’nde konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, eş zamanlı gerçekleşen Tunceli İl Kongresi’ne bağlanarak yaptığı konuşmda, "Salgınla mücadelede gerçekleri gizleyen, yeterli önlem almayan, kendileri değilmiş gibi önce Bilim Kurulu’nu, peşinden de vatandaşı suçluyorlar. Canıyla uğraşan vatandaşımız, ölürken bile suçlu." dedi.

Babacan konuşmasında; "Şehirlerin farklı noktalarına, hastanelerden bağımsız test istasyonları kurun dedik, kurmadınız. 1 Haziran’dan sonra önlemleri iyice gevşettiniz, bunun kararını kim verdi? Bunların kararını Bilim Kurulu mu verdi, vatandaş mı verdi yoksa siz mi verdiniz?" ifadelerini kullanarak, "Bu salgına karşı alınmayan tüm önlemlerden kimin sorumlu olduğunu herkes biliyor. Kimse suçu kendilerinden dahi bilgi gizlenen Bilim Kuruluna, hele hele vatandaşımıza atmasın." dedi.

Babacan, Alevi vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz

En yakın zamanda Dersim’e geleceklerini belirten Deva Partisi Genel Başkanı Babacan, "Munzur Gözeleri’nde sizlerle çay içeceğiz. Geçmişte yaşanan olayları çok iyi biliyoruz ve acıları paylaşıyoruz. Yarınlarımızı birlikte inşa edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın, inançlarının gereğini korkusuzca ve huzurla yaşayabilecekleri özgür bir ortamı oluşturacağız. Ötekileştirme hissi doğuran tüm uygulamalara son vereceğiz. Alevi vatandaşlarımızın başta Cem Evlerine ilişkin talepleri olmak üzere inanç, düşünce ve davranış temelinde birikmiş sorunlarının çözümü için gerekli her türlü adımı atacağız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
az bulutlu