Bağımsız Milletvekilleri Ümit Özdağ ve İsmail Koncuk Adana'da

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Siyaset 08.06.2021, 00:14 08.06.2021, 00:31
Bağımsız Milletvekilleri Ümit Özdağ ve İsmail Koncuk Adana'da

Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Ayyıldız Hareketi mensubu Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Adana’da teşkilatlanmasını yapacak Abdurrahman Erkoç ve Hakan Kuşçu ile birlikte Şirin Park Otel’de sivil toplum kuruluşu ve gazetecilerle buluştu.

Özdağ, Ayyıldız Hareketi'nin Atatürk çizgisinde Türk milliyetçileri tarafından oluşturulan ve partileşme sürecinde olan bir hareket olduğunu belirterek şunları söyledi; "Biz Türkiye’nin bu mevcut krizden nasıl çıkacağını anlatacağız. Biz Türkiye’yi AVM ekonomisinden fabrika ekonomisine nasıl geçireceğimizi anlatacağız. Ayyıldız Hareketi, Atatürk çizgisinde Türk milliyetçileri tarafından oluşturulan ve partileşme sürecinde olan bir hareket. 19 Mayıs 2021’de Ankara’da Gazi Mustafa Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret edip dua ederek yola çıktık. Aynı gün Ankara’da Ayyıldız Hareketi’nin Eşgüdüm Merkezi’ni açtık. Türk tarihinin başladığı yer olan Kazakistan’ın Türkistan kentine bir heyetle ziyarette bulunduk. Aslan Baba’nın Türbesi’ni ziyaret ettik. Aslan Baba bugünkü milli kimliğimizi oluşturan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin hocasıdır." dedi.

Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin türbesini ziyaret ederek dua ettiklerini, Orta Asya Türklüğü Hoca Ahmet Yesevi’nin türbesini ziyaretini yarı hac olarak nitelendiklerini belirten Özdağ, "Bazıları parti kurmadan önce Washington’a gider, icazet alır, bazısı Brüksel’e gider icazet alır, bazısı Pensilvanya’dan icazet alır. Biz Türk milliyetçileri olarak Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileri olarak yola Anıtkabir’den ve Türkistan’dan çıktık” ifadelerini kullandı.

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Özdağ bir soru üzerine, “4 Mart 2021’de istifa ettim. İstifa edeli 3 ay oldu. Bu 3 ayın önemli bir bölümü de salgın hastalık ve kapanma şartlarında geçti. Bun rağmen Ayyıldız Hareketi çok önemli bir yol katetti. Önemli işleri gerimizde bıraktık. Partimizin kurucular kurulunu büyük ölçüde oluşturduk. Partinin programı derlendi, toparlandı. Son rötuşlar üzerinde çalışıyoruz. Taslağımızı hazırladık, sosyal medya platformlarımızı oluşturduk. İnternet sitemiz oluşmak üzere. Partinin logosu ismi belli. İllerde teşkilatlanma konusunda epey bir mesafe kaydettik. Ve şimdi yaz aylarını Anadolu’yu dolaşarak geçireceğiz. 19 Mayıs’ta Anıtkabir’den yola çıktık. 26 Ağustos’ta Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 950. Yılı ve Büyük Taarruzun 99’ncu yılında da inşallah partimizi kuracağız.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)