Bahçeli: 10 Temmuz olmazsa 18 Mart 2018'de kurultayımızı yaparız

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Yargısal süreç devam ederse davullu zurnalı bayram gibi kurultayı yapacağız. Kurultay yapılamaz deniyorsa 18 Mart 2018'de kurultay yapılacaktır.

Siyaset 28.06.2016, 15:30
Bahçeli: 10 Temmuz olmazsa 18 Mart 2018'de kurultayımızı yaparız
 MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Yargısal süreç devam ederse davullu zurnalı bayram gibi kurultayı yapacağız. Kurultay yapılamaz deniyorsa 18 Mart 2018'de kurultay yapılacaktır. Belki de MHP için bu karar hayırlara vesile olur"dedi.

MHP Grup Toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Parti olarak tartışmaların odağında olduklarını söyledi. "MHP'yi tesirsiz hale getirmek için pis bir oyunun içindeyiz" diyen Bahçeli, şunları söyledi:

"Bunların fıtratı bozuktur. Amaç MHP'yi marjinalleştirmek ve tasfiye etmektir. Oyun büyük ve ahlaksızdır. Biz bu oyunu zamanında gördük. Pensilvanya mihraklı odaklar, vicdanen dağılmışlardır. Bunlara ne uzatılacak bir el ne açılacak bir kapı olmayacaktır. MHP karaborsacı ellere teslim edilmeyecektir. Biz davamızı sokakta bulmadık. Karanlık ellere teslim etmeyeceğiz."

24 Haziran'da Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, 19 Haziran'da yapılan korsan kurultayın kararlarını durdurduğunu belirten Bahçeli, dün de Çankaya İlçe Seçim Kurulu'nun, 10 Temmuz'da yapılması planlanan 6. Olağanüstü Kurultayda seçim yapılamayacağını açıkladığını söyledi. Hem Mahkeme, hem de İlçe Seçim Kurulu'nun kararları nedeniyle hukuken 10 Temmuz'da Genel Başkan seçimi yapılamayacağını belirten MHP lideri, "Hukuken 10 Temmuz'da Genel Başkan ve genel merkez organlarının seçiminin gerçekleşmesi şu aşamada ve tablo karşısında mümkün değildir. Tüzük değişikliği konusunda ise 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin tedbir kararı bulunduğundan, bu çerçevede bir değişikliğe gitmek de usul ve esas açısından doğru ve yerinde görülemeyecektir. Yargısal süreçler, yapmayı planladığımız 6. Olağanüstü Büyük Kurultayımızı şimdilik imkansız kılmaktadır" dedi.

Grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, kurultay tarihi ile ilgili soruya "Yargısal süreç devam ederse davullu zurnalı bayram gibi kurultayı yapacağız. Kurultay yapılamaz deniyorsa 18 Mart 2018'de kurultay yapılacaktır. Belki de MHP için bu karar hayırlara vesile olur" yanıtını verdi. .

OKTAY VURAL'IN İSTİFASI

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Oktay Vural ile ilgili soruya "Kendi kararını vermiştir, kendisi açıklamıştır. Grup başkanvekilliği görevinden istifa etmiştir. Yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz" cevabını verdi.

Bir gazetecinin MHP seçmeni ve bazı delegelerin değişim talepleri ile ilgili sorusuna ise çok sert ifadelerle cevap verdi. Bahçeli, "30 yıldır zehir saçan gazeteciler var. Onların değişmesini neden istemiyorsunuz?" diye konuştu

Yorumlar (0)
banner442