Alexa

Bahçeli Barışın sağlanması zor

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ülkenin sosyal barış bozukluğuna sürüklendiğini öne sürdü.

Bahçeli Barışın sağlanması zor
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu kadar ülkede terörle, yolsuzlukla mücadele vermiş emniyet mensupları, silahlı kuvvetler kıyım kıyım doğranırken, e mübarek insan, Pensilvanya ile Türkiye arası 11 saattir, gel bir Türkiye'ye, 'yüzleşmeye geldim' de" dedi.

Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz’i ziyaretinde davul zurnayla karşılanan Bahçeli, belediye binası önünde vatandaşlara hitap ederek, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istedi.

Bahçeli, daha sonra Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin’i ziyaret etti.

Bahçeli, burada halka hitaben yaptığı konuşmada, "Sabahtan akşama kadar televizyonlarda Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemekten başka iş yaptınız mı? Şimdi devletin televizyonu var mıdır? Evet, vardır. Adı nedir? TRT ama adil davranmıyor, şurayı şereflendiren insanlarımızın vergilerinden besleniyor, genel müdür olarak saltanat sürüyor, TRT haber müdürleri olarak toplumda kendilerine farklı hava verdiriyor. Allah'tan korkmazlar, 500 saat Recep Tayyip Erdoğan söylenir mi? Diğer iki partinin birisi 3 saat, öbürü 7 saat, adalet bu mudur" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasına ezan okunurken ara veren Bahçeli, güneş altında kendisini dinleyen vatandaşları gölgeye geçmeleri konusunda uyardı.

- "Paralel" devlet tartışmaları

Bahçeli, ülkenin sosyal barış bozukluğuna sürüklendiğini öne sürerek, bir nesil geçse dahi barışın sağlanmasının oldukça zor olacağını savundu.

"Sayın Başbakan, bu kadar konuşma yapıyorsun, dünyada her şey bu paralel devlet tarafından yapıldıysa, bu paralel devlet her şeyi yapıyorsa, seni hala başbakan tuttuğuna göre 'aranızda gizli anlaşma var' demektir" ifadesini kullanan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Paralel devlet zırvasıyla hakaretler üzerine hakaretler yağdırılıyor. 'Pensilvanya' diyor. Pensilyanya'da kimi kastediyorsan bir ara çağırdın ama gelip gelmeyeceğinden de şüphen vardı. Bir defa söyledin ama bir daha tekrarlayamadın. Şimdiden sesleniyorum, bu kadar hakarete dayanılabilinir mi, bu kadar adaletsizliğe dayanılabilinir mi? Bu kadar ülkede terörle, yoksuzlukla mücadele vermiş emniyet mensupları, silahlı kuvvetler kıyım kıyım doğranırken, e mübarek insan, Pensilvanya ile Türkiye arası 11 saattir, gel bir Türkiye'ye, 'yüzleşmeye geldim' de. '10 yıldan beri iktidarında seninle beraberdik, şimdi ne oldu da bana hakaret ediyorsun, haydi anlat bakalım' de. İnanıyorum ki Fethullah Gülen Beyefendi'nin Türkiye'ye gelişi 'Ankara'da haydi yüzleşmeye geldim, bana inanan insanlara zulümden vazgeç, hesabı bana sor, ben de 2003'ten beri seninle ne yaptığımı anlatayım, sen ne yaptığını anlat, sonra da bu millet ikimiz hakkında karar versin.'

Eğer Esenboğa Havaalanı'na ineceği saati duyduğu andan itibaren zaten başbakanlığının yarısı havada, yarısı havaalanında geçen Recep Tayyip Erdoğan, kaçacak delik arar. Şimdi orada gelmesi mümkün olmadığına inandığı, rahatsız olduğunu da zaman zaman söylediği kişi adına atıyor, tutuyor."

Bahçeli, ne yapılsa paralel devletin yaptığının söylendiğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Peki, evdeki 1 milyar dolar, paralel devletin ise ayakkabı kutularındaki paralel devlete ait ise seninle beraber havuzu dolduran bu haramzade iş adamları paralel devletin adamları ise önce ya bunların alayını götür adalete teslim et, sonra da evinde çıkmışsa oğluna de ki 'oğlum, Bilal oğlan bu paralel devletin parasıdır, sıfırlayacağın yerde kalk bunları iade et.' Bunları demiyor. Ampul, 2008 yılından bu yana pır pır ediyor, sönmek üzere, öyleyse bunun sığınağı cumhurbaşkanlığı olmamalıdır."

Bahçeli'ye ziyaretlerinde MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkan Yardımcıları Şevkat Çetin, Celal Adan ve Mevlüt Karakaya ve diğer ilgililer de eşlik etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 19:11
YORUM EKLE

banner307

banner313