Alexa

Bahçeli: Bu soygun çetesi için haram helal fark etmez

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Partisinin Aksaray mitingine katılarak AKP'yi yerden yere vurdu.

Bahçeli: Bu soygun çetesi için haram helal fark etmez

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aksaray’da konuştu.

MHP Lideri Devlet bahçeli Aksaray'da yaptığı konuşmada "Bu soygun çetesi için haram helal fark etmez. Hani her felakette ağızlarına sakız yaptıkları ‘fıtrat’ kelimesi var ya ben de bunların ahlaksızlıkları için aynı şeyi söyleyeceğim. Bunların harama yeltenmeleri fıtratlarındandır diyeceğim.’’ dedi.

Bahçeli, AK Parti’nin her değerimizden intikam almak için 13 yıldır devrede olduğunu savunan Bahçeli, AK Parti ile geçen 13 yılın faturasının dışarıda taviz ve teslimiyet, içeride çaresizlik, ilkesizlik, rüşvet ve aymazlık olduğunu öne sürdü.

Bahçeli, konuşmasında şunları kaydetti: "AK Parti'den arta kalan açlıktır, adaletsizliktir. Bunların devri saltanatından birilerinin zenginleştiği çok doğrudur. Birilerinin harama el uzattığı birilerinin yetim hakkını çaldığı kesindir. Bunlara asla itirazımız yoktur. Ama Erdoğan ve Davutoğlu’nun zenginleştik sözleri size nasip oldu mu? Cebiniz borçtan kurutuldu mu? Madem ki siz bunlara sahip olmadınız madem ki zenginleşen siz değilsiniz ve para bende yok diyorsunuz. Sorarım size; para bende yoksa, sizde yoksa para kimin cebindedir? Yetimin hakkı hangi haramzadelerin sarayındadır. Oturma odalarındaki ayakkabı kutularından deste deste çıkan haram paraları biliyor musunuz? Bunlarda yerli para yabancı para odalar dolusudur saymakla bitmez. Bu soygun çetesi için haram helal fark etmez. Hani her felakette ağızlarına sakız yaptıkları ‘fıtrat’ kelimesi var ya bende bunların ahlaksızlıklarına aynı şeyi söyleyeceğim. Bunların harama yeltenmeleri fıtratlarındandır diyeceğim. "

‘DIŞ BORÇ 400 MİLYAR DOLARI AŞTI’

Türkiye'nin dış borcunun 400 milyar doları aştığını ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu: "Bugün her vatandaşımız yapancılara 10 bin dolar borçludur. Her doğan çocuk borcuyla doğmaktadır ve acıdır ki bu 10 bin dolar sizin cebinizde değildir. Sizin servetinize dahil değildir. Sizden çalınan paralar memleketin her bir yanında kalkınma adı altında düzmece ihalelerle birilerine peşkeş çekilmiştir. Namustan eser kalmamış bir haramzadenin gizli hesaplarında bekliyordur. Parayı çalan onlar borcu ödeyecek olan sizsiniz. İsraf eden onlar emeği sömürülecek olan sizsiniz. Onların cebine oluk oluk haram girerken ucu ucuna yaşayacak olan yine sizler olacaksınız. Tercih sizindir ya önünüze uzatılan bir lokma ekmeğe rıza göstereceksiniz ya da yeter artık nerede benim hakkım diye ayağa kalkacaksınız."


‘İNANCIMIZI KULLANIYORLAR’


İktidarın halkın inançlarını kullandığını öne süren Bahçeli, Cenab-ı Hakk’ın kelamı ile haramı helalmiş gibi göstermeye çalıştıklarını savundu. Bahçeli, şunları kaydetti: "Ne üzücü ne acı verici ki, asıl sorun ve gündemimizi gözünüzden kaçırmak için mübarek inancımızı kullanıyorlar. Sıkıştıkları yerde Cenab-ı Hakk’ın kelamı ile haramı helalmiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Artık bu talan ve yağmaya dur deme vakti gelmedi mi? Bu inanç istismarına hayır deme vakti gelmedi mi? Sahip olduğunuz veya olmadığınız her güzellik sizin emeğinizdir. Varsa bir servet ve zenginlik sizin katkınızla oluşmuştur. Yandaşlar haramla ceplerini doldururken yeter artık dur demek sizin de görevinizdir. Elbette ki Cenab-ı Hakk mahkeme-i kübrada bir bir soracaktır. Bu hesabı gelin son kuruşuna kadar haramzadelerden gelin yeryüzünde beraber soralım.’’

‘AÇILIM DEDİLER ÇÖZÜM VE BARIŞ SAKIZI ÇİĞNEDİLER’

Bahçeli, iktidardan hesap soracaklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sizin paralarınızla uçak ve lüks otomobil aldılar. Örtülü ödeneği ona buna saçtılar. Hesap vermediler. Kime gittiği bilinmeyen silah yüklü tırlar yakalandı, devlet sırrı dediler hesap vermediler. Bir zamanlar kardeş olan Esat gidiyor bahanesiyle Suriye’yi karıştırdılar bu ülkenin İçişleri'ne müdahale ettiler katliamlara ortak oldular. Strateji dediler, insanlıktan bahsettiler hesap vermediler. Kollarda rüşvet saatler, odalarda kasalar, kutularda paralar ele geçirildi. Paralel devlet var dediler darbe çığırtkanlığı yaptılar hesap vermediler. İhaleleri peşkeş çektiler, ar namusu terk ettiler. İmralı canisi ile kucaklaştılar. Teröristle el sıkıştılar, şehit kanı üzerinden pazarlık yaptılar. Açılım dediler çözüm ve barış sakızı çiğnediler. Ortadoğu projesinin taşeronu oldular İslam dünyasında kan gövdeyi götürürken küresel güce kuryelik yaptılar. 2023 vizyonu dediler, hesap vermediler. Ermeni ile kucaklaştılar, isyankarları övdüler, özürler dilediler masalarda boyun eğdiler. Tarihle yüzleşiyoruz dediler, hesap vermediler. Hukuku katlettiler, mahkemeleri feshettiler. Vesayeti kaldırdık dediler, hesap vermediler. Askeri polisi içeri aldılar, eli kanlı teröristi sokağa saldılar. Süleymaniye'de askerimizin başına çuval geçirilmesini ahlaksızca izlediler. Bu nota müzik notası değildir dediler, hesap vermediler. Dağdan inen teröristi resmi törenle kucakladılar, iyi şeyler oluyor dediler hesap vermediler. Eşkıyanın tehditlerine kulak tıkadılar milli kardeşlik projesi dediler hesap vermediler. Ecdadımızın aziz türbesini teröristin önünden kaçırdılar, vatan topraklarını sattılar ve emanet taşıdık zafer kazandık dediler. KPSS skandallarıyla yandaşları korudular, hakkıyla işe girmek isteyenleri yüz üstü bıraktılar. Sonrada dönüp paralel yapmış dediler hesap vermediler. Bunların hepsinin kaydını bir bir tuttum ve tutturdum. Unutmam ne mümkün vazgeçmem imkansız hepsinin hesabını bir bir soracağım Allah’ın izniyle. Bunların defterini bir bir düreceğim. Haram lokmalarını kursaklarından teker teker çıkaracağım. Bunun için yürüyüşe başladık. Bunun için yürüyüşe çıktık. Bizimle yürü Türkiye, bizimle yürü Aksaray. Başkanlık rüyası gören Erdoğan yeni anayasayı PKK, HDP ile hazırlama hevesinde olan 17-25 faili sana diyorum ki; sen hafız Esad olmak isteyebilirsin, sen Saddam olmayı düşleyebilirsin, bu sana münasiptir. Hatta kendini Basra sultanı da sanabilirsin ama bilensin ki, burası ne Suriye, ne Irak. Hatırlatırım, Türkiye senin mülkün değildir. Millet senin tebağın, AK Saray senin tutsağın olmayacaktır. Bu vatan bize senden değil ecdattan yadigar kalmıştır. İhaleyle alınmamış kasalarda saklanmamıştır. Ve bil ki sana Davutoğlu’na harcatmayız. Hainlerle iş birliği yapan köksüz ve kimliksizlere hiç bir şart altında bırakmayız.’’

‘MAZOTU 1 LİRA 75 KURUŞA ÇEKECEĞİZ’

Seçim beyannamesinde yer alan vaatlere de değinen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Emeklilerimize sesleniyorum, Mart ayında bin 400 Eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği almak için bizimle yürüyün. Emeklilikte yaşa ve pirime takılanların mağduriyetlerini gidereceğiz. Asgari ücretle çalışan kardeşlerim, zorlanıyorsunuz, asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız. Evi olmayanlara 250 lira kira yardımı yapmak için yürüyoruz. Sizler de bize katılın. Asgari ücretten vergi almayacağız. İmamsız ve müezzinsiz cami kalmaması hedefimizdir. Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alanlara her ay 150 lira vereceğiz. Çiftçilerin umudu olacağız. Mazot, gübre gibi temel girdileri ucuzlatacağız. Çiftçiler, belinizi büken mazotu 1 lira 75 kuruşa düşüreceğiz. Şoförlerin aldığı yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız. Esnaf ve Bağ-Kur emeklilerimizin maaşlarını düzenleyeceğiz. AK Parti giderse yardım alamazsınız diyen şerefsizlere sesleniyorum, siz ne verdiyseniz fazlasıyla alacaklar. Muhtaç ailelerin fertlerine iş vereceğiz. Aile desteği alanında ödemeler yapacağız. Evi olmayana konut sağlayacağız veya 250 lira kira yardımı yapacağız. 200 kilovat saat elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlara yüzde 70 indirim yapacağız. Muhtaç aileler için 'Hilal Kart' uygulaması yapacağız. Annesi babası olmayan evlatlarımız, cebinize her ay 100 lira koyacağız. Atanamayan öğretmenlerimizin alayını atayacağız. Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Emniyet mensuplarının çalışma şartlarını iyileştirecek ve bu kapsamda polislerin ek göstergesini 3 bin 600’e çıkaracağız. Taşeron işçilere kadro vereceğiz. Ne kadar kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracağız. Terörün kökünü kazıyacağız. Bunun için yeni bir anayasayı milletimize hediye edeceğiz.’’

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 21:55
YORUM EKLE