Yandex Metrika

Bahçeli'den Kahraman'a Cevap!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a cevap verdi.

Bahçeli'den Kahraman'a Cevap!
12 Ocak 2016 Salı 17:13

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni anayasa ile ilgili parti liderlerine mektup gönderen TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a cevap vererek 3 sayfalık mektup gönderdi.

Bahçeli: '2016 yılında bu çalışmalarını olumlu sonuçlandırması beklentisiyle Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir Milliyetçi Hareket Partisi Komisyon üyeleri olarak görevlendirilmiştir.' dedi.

HER PLATFORMDA DİLE GETİRDİK

MHP olarak siyasal yapıdaki anti demokratik uygulamaları tasfiye ederek modern demokrasilerde olduğu gibi düşünce, ibadet, inanç, teşebbüs, örgütlenme ve benzeri alanlarda temel hak ve hürriyetleri güvence altına alan demokratik devlet yapısına kavuşturacak bir anayasa öngördüklerini her platformda dile getirdiklerini belirten Bahçeli, “Vatandaşlarımızın aynı milletin bir ferdi olmaktan gurur duyacağı, ayrışmayı değil bütünleşmeyi, farklılaşmayı değil kucaklaşmayı, kutuplaşmayı değil kaynaşmayı sağlayacak toplumsal uzlaşmayı gerçekleştirecek, bizi Türk Milleti olarak tanımlayan, cumhuriyetin kurucusu felsefesi aşındırılmadığı, milli ve üniter varlığımızı güvenceye alan ilk dört maddesinde ifadesini bulan esaslara dayalı bir anayasa öngördüğümüzü her platformda dile getirdik.” dedi.

KATKI VE İRADEMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ

MHP olarak 24. Dönemde çalışmalarına başlayan ve Meclis’te grubu bulunan siyasi partilere eşit sayıda temsilci vermeleriyle Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun vücut bulduğunu ifade eden Bahçeli, “Komisyonun devamı istikametinde görüşümüze paralel bir mutabakatın oluşmasını ve girişiminizi memnuniyetle karşıladığımızı ifade etmek isterim. Demokratik hukuk devletinin kaynağı ve sigortası devletin üç temel fonksiyonu olan yasama, yürütme ve yargı kuvvetlerinin ayrılığı çerçevesinde görev ve yetkilerinin en rasyonel şekilde denetlenmesi ve bunların uyumlu bir şekilde icra edilmesini sağlayacak, demokrasimizin engin tecrübelerini dikkate alarak denge ve denetim mekanizmalarıyla derinleştirilmiş, mevcut parlamenter sistemin hızlı, etkin ve verimli çalışmasını sağlayarak güçlendirecek bir anayasa yapılması için demokrasinin vazgeçilmez kurumları olan siyasi partilerin tarihin ve milletimizin huzurunda mutabakat içinde bir sonuç elde etmesine yönelik katkı ve irademizi ortaya koyacağız.” açıklamasında bulundu.

Komisyonda oluşacak mutabakat çerçevesinde 2016 yılında bu çalışmalarını olumlu sonuçlandırması beklentisinde olduklarını kaydeden Bahçeli, Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir’in Milliyetçi Hareket Partisi Komisyon üyeleri olarak görevlendirildiğini vurguladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.