Bahçeli'den Koalisyonda en iyi model...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kırmızı çizgilerinin de değişmediğini belirterek en iyi hükümet modelinin AKP-CHP koalisyonu olduğunu söyledi.

Siyaset 09.07.2015, 01:04 09.07.2015, 01:27
Bahçeli'den Koalisyonda en iyi model...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, en iyi hükümet modelinin AKP-CHP koalisyonu olduğunu, kendilerinin ise ülkenin çıkarları doğrultusunda yapıcı muhalefet rolü üstleneceklerini söyledi


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümet kurma konusunda en iyi modelin AKP-CHP koalisyonu olduğunu, kendilerinin ise ülkenin çıkarları doğrultusunda yapıcı muhalef rolü üstleneceklerini söyledi. Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan Bahçeli, koalisyon için üç şartlarının olduğunu yineledi. “Koalisyon görüşmelerinde bu zamana kadar ne söylediysek aynısını söyleyeceğiz” diye konuşan Bahçeli, “Diyeceğiz ki: Çözüm süreci bir çözülme sürecidir ve hemen bitirilmelidir. 17/25 Aralık’ın üzerine sonuna kadar gidilmelidir. Recep Tayyip Erdoğan Saray’dan çıkıp Çankaya fanusunun içine girmelidir” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılacak görüşmede takınacakları tavrı da anlatan Bahçeli, “Bu sorunları anlatacağız, ardından da tek başına iktidar olmadığına göre bu sorunları çözecek bir koalisyon kurulmalı diyeceğiz. Bunun için de en geçerli model AK Parti/CHP modelidir. Bu modeli hayata geçirin diyeceğiz. Biz seçim gecesi söyledik: Bize düşen anamuhalefettir. Böyle bir koalisyon modeli ortaya çıkarsa... Biz Türkiye’nin yararına olan uygulamaları destekleriz, yararına olmayan uygulamalara da muhalefet ederiz. Yapıcı bir muhalefet oluruz” diye konuştu.

Türkiye’nin en önemli meselesi bu sosyal yarılmadır

Türkiye’de kutuplaşmanının olduğuna vurgu yapan Bahçeli, şunları söyledi: “Recep Tayyip Erdoğan, kendi partisine taban bulabilmek için Türkiye’yi ciddi manada kutuplaştırmış, cepheleştirmiştir. Bugün Türkiye’nin en önemli meselesi bu sosyal yarılmadır. Bu ayrışma, tam manasıyla bir felakete dönüş-müştür. Yeniden kaynaşmanın sağlanması, nesiller alacaktır. Bugün çok kişi birbiriyle alışveriş yapmıyor.”

Yeniçağ
Yorumlar (0)