Bahçeli Dokunulmazlıklar için ne dedi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dokunulmazlıklarla ilgili, İmzalayacağı umudundayım. Tersine bir irade söz konusu olursa o zaman bir pazarlık söz konusu olmuş demektir." dedi.

Siyaset 31.05.2016, 12:41
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli, dokunulmazlıkları kaldıran Anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından henüz onaylanmamasıyla ilgili soruyu şöyle cevapladı:

“Sayın Cumhurbaşkanı'nın yasama organından gelen konuları imzalamakla ilgili belli bir süresi vardır. Bugüne kadar bir haftalık süreyi kullanmıştır. Önümüzdeki bir hafta içerisinde kalan süreyi de değerlendirerek imzalayacağı umudundayım. Çünkü Meclis’ten 376 milletvekilinin desteği ile dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik Anayasa değişikliği kabul edilmiştir. Bunu tersine çevirecek bir irade söz konusu olursa o zaman Meclis’in altında veya üstünde bir pazarlık söz konusu olmuş demektir.”

KURULTAY TARİHİ TARTIŞMALARI

Bahçeli, bir gazetecinin olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ilgili, '19 Haziran’ı hiçbir şekilde tanımayacağınızı söylemiştiniz. O zaman yeni bir mahkeme yolu mu görünüyor?' sorusuna, “Onu da siz takdir edin çünkü hakkımızda çok şeyler yazıyorsunuz.” diye karşılık verdi.
Yorumlar (0)