Alexa

Bahçeli: 'Eğer montaj değilse...'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının montaj olduğu yönündeki iddiaya ilişkin, "Allah vere de bu montaj ola. Eğer montaj değilse..."

Bahçeli: 'Eğer montaj değilse...'
banner327
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının montaj olduğu yönündeki iddiaya ilişkin, "Allah vere de bu montaj ola. Eğer montaj değilse, Türk milletinin başbakanına bu yakışmaz, Türk devlet geleneğinde bu olmaz" dedi.
Bahçeli, Burdur'un Gölhisar ilçesini ziyaret etti. İlçe meydanında vatandaşlara hitap eden Bahçeli, ülkenin durumundan memnun olup olmadıklarını sordu, memnun olanların Başbakan Erdoğan ile yollarına devam etmelerini, memnun olmayanların da seçimde iktidarı değiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Ülkede milli ve manevi değerlerin istismar edildiğini öne süren Bahçeli, başörtü sorununun iktidar tarafından her ortamda dile getirildiğini, anlam veremedikleri sözlerle istismar edildiğini belirtti. Ülkenin bölünme eşiğine geldiğini savunan Bahçeli, insanların 36 etnik grup altında ayrıştırılmaya çalışıldığını iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın CHP ve MHP derken kalın ünlüleri kullanarak söylediğini anlatan Bahçeli, "Kendisinin partisinin adı ise Adalet Ve Kalkınma Partisi, kısaltılmışı ise AKP dememiz lazım. Ama Sayın Başbakan, 'Siz AKP diyemezsiniz, biz AK Partiyiz' diyor. Senin adın AKP ama söylediğin AK, Türkiye'de kapkara bir AKP'yi ortaya koydu" diye konuştu.

Türkiye'nin önemli sorunlarla da karşı karşıya kaldığını dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu sorun toplumsal bir hastalıktır, bu toplumun kangren olması demektir, bu sorun toplumu çürütür, bu sorun devleti çökertir, bu sorunun adı yolsuzluk ve rüşvettir. Birçok ülkeye bakınız, ister demokrasiyle gelsinler isterse ara rejimlerle gelsinler, isterse demokrasiyle gelip sonradan diktatör olsunlar, bu iktidarların görevlerinden uzaklaştırılmasının temel sebebi yolsuzluk ve rüşvet olmuştur."

17 Aralık operasyonuna değinen Bahçeli, operasyona ilişkin Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğunu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili de Başbakan Erdoğan tarafından montaj ürünü olduğu yönünde açıklama yapıldığını kaydetti. Bahçeli, "Allah vere de bu montaj ola. Eğer montaj değilse, Türk milletinin başbakanına bu yakışmaz, Türk devlet geleneğinde bu olmaz" dedi.

Operasyona ilişkin savcıların, 8 bin polisin görevden alındığını, 28 valinin yerinin değiştirildiğini, öğretmen atamalarıyla ilgili de yeni bir düzenleme yapıldığını anlatan Bahçeli, TÜBİTAK'ta görevli 7 uzmanın da görevden alındığını kaydetti. Bu uzmanların operasyona ilişkin ses kayıtlarını inceleyerek, montaj olup olmadığını söyleyecek uzmanlar olduğunu öne süren Bahçeli, "TÜBİTAK'ın bağlı olduğu bakan da diyor ki, 'Ben dinledim, kanaatimce montajdır' diyor. İleride montaj değil de doğru çıkarsa sen de Başbakan Erdoğan ile istifaya hazır mısın? 'Ak Parti' deyip duruyordun, haydi aklan bakalım" diye konuştu.

Bu seçimlerin ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu belirten Bahçeli, mevcut iktidarın Mehter Marşı'yla geldiğini, İzmir Marşı'yla da gideceğini savundu.

Bahçeli, Gölhisar Belediye Başkanlığı için Yılmaz Tunç'u aday gösterdiklerini belirterek, destek istedi.

- "Seçimde iktidar uyarılmalı"

Bahçeli, Burdur'a bağlı Altınyayla ilçesini ziyaret etti. Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslenen Bahçeli, 30 Mart'ta yapılacak seçimde vatandaşlardan sandık başına gitmelerini ve Türkiye'ye en iyi hizmet edeceğini düşündükleri adayı desteklemelerini istedi.

MHP olarak Türkiye'nin her yerinde aday gösterdiklerini ve ülkeyi karış karış gezerek çalıştıklarını anlatan Bahçeli, vatandaşların artık iktidar partisinden kurtulmak istediklerini söyledi.

Ülkede işsizliğin 2 milyon 746 bin kişiye ulaştığını ve bunların büyük bir çoğunluğunu da gençlerin oluşturduğunu dile getiren Bahçeli, bu böyle devam ettiği sürece her evde sıkıntılı bir gencin olduğunu ve bunların Türkiye'de toplumsal çalkantıya neden olabileceğini ifade etti.

Ülkede farklı konularda da sıkıntılar yaşandığına işaret eden Bahçeli, "Özellikle Ak Parti'ye oy vermiş vatandaşlarımız, 11 yılda sorunların çözüldüğüne inanıyorsanız, 'İşimizi yerine koyduk, çocukları yetiştirdik, yuvalarını kurduk, gelirimiz arttı, dükkanlarımız dolup taşıyor' diyorsanız o zaman Recep Tayyip Erdoğan ile 'Haydi birlikte yürüyelim' diyebilirsiniz. Ama böyle düşünmüyorsanız seçimde gereğini yapmalısınız" diye konuştu.

Son günlerde Türkiye'nin gündeminde farklı konuların da olduğuna değinen Bahçeli, ülkede 17 Aralık 2013'ten bu yana yolsuzluk ve rüşvet konularının tartışıldığını ifade etti.

Rüşvet ve yolsuzluk olaylarının üstüne gidilmediğini, bilakis üstünün örtülmeye çalışıldığını öne süren Bahçeli, bundan dolayı da vatandaşların tedirgin olduğunu söyledi. Rüşvet ve yolsuzluk olaylarının üzerine gidilmesi gerektiğini aksi takdirde bunun toplumsal bir hastalığa dönüşeceğini ve toplumu çökerteceğini öne süren Bahçeli, Ukrayna'yı örnek göstererek, sosyal hareketliliğin çok tehlikeli olduğunu vurguladı.

Sorunların demokrasi yoluyla çözülmesi gerektiğini ve 30 Mart'ta yapılacak seçimlerin bu açıdan önemli olduğunu kaydeden Bahçeli, "Bu seçimlerde mutlaka siyasi iktidar uyarılmalıdır. Bu seçimde iktidar değişmeyecek, belediye başkanlarını, meclis üyelerini seçeceksiniz ama sonucuyla Recep Tayyip Erdoğan'ı uyarınız" diye konuştu.

Bu seçimi önemsediklerini dile getiren Bahçeli, MHP olarak iddialı, ülkeyi kurtarmak, hizmet etmek için kararlı olduklarını belirtti.

Bahçeli, Altınyayla ilçesinde belediye başkanı olarak ise Selen Kınalı'yı aday gösterdiklerine işaret ederek, destek istedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 23:26
YORUM EKLE