Bahçeli, İstemezse Erken Seçim Olmaz!

Abdulkadir Selvi, muhalefetin erken seçim söylemlerine yönelik değerlendirme yaparak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin istediği taktirde ülkeyi erken seçime götürebileceğini yazdı.

Siyaset 18.06.2021, 01:22 18.06.2021, 12:04
Bahçeli, İstemezse Erken Seçim Olmaz!

Muhalefetin erken seçim isteklerini değerlendiren yazısında "MHP lideri Bahçeli istediği takdirde erken seçime gidilebilir" diyen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, her gün erken seçim istemiyle erken seçimin olmayacağını ifade etti.

Selvi, İYİ Parti ve CHP'nin sıklıkla dile getirerek gündemde tutmaya çalıştığı erken seçim çağrıları ile ilgili köşesinde yaptığı yorumda,  "Bu ülkede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli istediği takdirde erken seçime gidilir... Bahçeli de “Erken seçim talebi beyhude bir hevestir. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının haziran ayında yapılacaktır” dediğine göre erken seçim yok demektir." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli istediği takdirde erken seçime gidebileceğini belirten Selvi, Türkiye 3 Kasım 2002 seçimlerine ve 18 Haziran 2018 seçimlerine Bahçeli tarafından götürüldüğünü, "Bahçeli de “Erken seçim talebi beyhude bir hevestir. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının haziran ayında yapılacaktır” dediğine göre erken seçim yok demektir." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)