Bahçeli'ye En Yakın İsim İstifa Etti!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde yine sular kaynamaya başladı.

Siyaset 01.08.2016, 22:44 02.08.2016, 10:58
Bahçeli'ye En Yakın İsim İstifa Etti!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde devlet Bahçeli'yi en yakın isimlerden Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu istifa etti.

Genel Başkan yardımcılığı görevini bırakan Topçu’nun istifası, Devlet Bahçeli tarafından da kabul edildi.

MHP Başkanlık Divanı toplantısına da katılmayan Topçu’nun Bahçeli ile görüşerek, yorulduğunu söylediği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinden affını istediği öğrenildi.

MHP Genel Başkan yardımcısı ve Ankara Milletvekili Zühal Topçu  'Parti Okulu' ve sosyolojik araştırmalardan sorumluydu.

Zuhal Topçu Kimdir?
Zühal Topcu 12 Aralık 1960 tarihinde Şanlıurfa'nın Birecikilçesinde Ali ve Behiye çiftinin çocuğu olarak doğdu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji-Felsefe bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını 1985 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı ve 1986 yılında aynı üniversitenin Gazi Eğitim Fakültesinde Öğretim Üyeliği görevine başladı. 1990 yılında Doktora tezini tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Bölüm Başkanlığı ile KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Bölüm Başkanlığı ve Dekanlığı görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk annesidir.

Siyasi kariyeri
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Topcu, ilk defa 2011 Türkiye genel seçimleri'nde MHP Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye-Avrupa Birliği KPK ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliğini sürdürdü. 21 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçildi. Ardından  Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Parti İçi Eğitim ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine tekrar getirildi.

Yorumlar (0)