Alexa

Bahçeli:'Bunu halka ispat et'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan ile ilgili olduğu iddia edilen telefon konuşmasına ilişkin, "Kopmloysa halka ispat et" dedi.

 Bahçeli:'Bunu halka ispat et'
banner327
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmasına ilişkin "71. günde çok büyük bir yolsuzluk ve rüşvete baba-oğul karıştıkları anlaşılıyor. Sabahleyin, bakan çocuklarıyla beraber o gündeme gelir gelmez, demek ki biliyor ve içine doğmuş, bir telaşla oğlu Bilal'ı arıyor. Böyle bir durumda yolsuzluğun başının Başbakan olduğuna dair işaretler var. Bunlar ne kadar doğrudur. Sayın Başbakan diyor ki, 'Bu komplodur, yakıştırmadır'. Bunları reddediyor. Eğer, reddediyorsan mesele yok. Bunu halka ispat et" dedi.

Bahçeli, Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki Cemalettin Köklü Parkı'nda yaptığı konuşmada, 30 Mart mahalli idare seçimleri nedeniyle Türkiye'yi il il gezdikleri belirterek, bu seçimlerin bin 394 seçim çevresinde yapılacağını kaydetti.

Bahçeli, "Hatırlayacağınız gibi 17 Aralık sabahı, saat 6,5 ila 7,5 arasında bir savcının adli kuvvetlerle beraber başlatmış olduğu yolsuzluk ve rüşvet sorgulaması 41 kişinin tutuklanmasına sebep olmuş, bunların içerisinde belediye başkanları var, bunların içerisinde bir bankanın genel müdürü var, bunların içerisinde bürokratlar var, bunların içerisinde 4 bakanın çocukları var. Türkiye, bu yolsuzluk ve rüşvetle kötü bir tünele sürüklenmiştir. Sayın Başbakan, bu yolsuzlukla mücadele etmesi gerekirken, üstünü örtmeye çalışmış ve mümkün olduğu kadar yolsuzluk ve rüşvetten başka bir yöne doğru yönlendirmek istemiş ve Türkiye'yi paralel devlet tehdidiyle kendilerinin yargı darbesiyle iktidardan uzaklaşmalarına sebebiyet verecek olaylar olduğunu, bu sebeple bunu komplo olarak gördüklerini ve bununla mücadele edeceklerini ifade etmiştir. Tam 70 günden bu yana Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bunları televizyonda, bir çok insanları oraya davet ederek, savcıları sürerek, 8 bin polisi dağıtarak, telefon dinlemeleriyle halkı taciz ederek, konuları başka yere çekmiştir."
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 14:40
YORUM EKLE