Alexa

Bahçeli'den Erdoğan'a Duyulmamış Eleştri...

Bahçeli: "CHP’ye ’CeHaPe’ der MHP’ye ’MeHaPe’ der. Bunun ilk iki harfi Recepçe, sonda ’P’ hangi Türkçe? Bir de kalkıp partileri küçümsüyor.

Bahçeli'den Erdoğan'a Duyulmamış Eleştri...
banner327

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bafra İlçesi’ndeki mitingte, hükümete ve Başbakan Erdoğan’a yüklenmeye devam etti. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin diğer partiler gibi baş harfleriyle ifade edildiğinde AKP denildiğini söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Fakat sayın Recep Tayyip Erdoğan ’Bizim partinin adı AKP değil AK Parti’dir’ diyor ve AKP’yi kullanmayı yasak ediyor. Tabi muhalefet kullanıyor o ayrı ama kendi partisinde hiçbirisi AKP diyemez tek bir şey söyler o da AK Parti. Ama öbür taraftan diğer partilere de bozuk bir üslupla argo yaklaşımlarla isim kullanır. Mesela CHP’ye ’CeHaPe’ der MHP’ye ’MeHaPe’ der. Bunun ilk iki harfi Recepçe, sonda ’P’ hangi Türkçe? Bir de kalkıp partileri küçümsüyor. Birisine diyor ki ana muhalefet partisi onun liderine ’Genel müdür’ diyor. Genel Müdürlük kötü bir makam mı? Genel müdürlük, bürokraside önemli bir makamdır. Ama öbür taraftan da e sen necisin? Daha evvelden neydin sen? Bir de oraya bak. Bizim partimize de ’Yavru muhalefet’ diyor. Milliyetçi Hareket Partisi 8-9 Şubat tarihleri arasında 45’inci yıl dönümünü kutladı. Bu nasıl yavru? 45 yıldır Türk siyasi hayatında var. Her türlü mağduriyeti, mahkumiyeti çileyi, işkenceyi çeken bir siyasi partide yavruluk kalır mı? Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasi hayatına girdiğinde sayın Recep Tayyip Erdoğan sen mahalle arkalarında Kasımpaşa’da top koşturuyordun. Kısa pantolonla geziyordun sen. Şimdi kalkıp da Milliyetçi Hareket Partisi’ne nasıl ’Yavru’ diyorsun. Sana milletimiz bir destek vermiş, iktidar olmuşsun. Peki bu destek kaybolduktan sonra sen hala daha ’Uzun adam’ diye mi tanınacaksın bu memlekette? Bunların hepsini iyi düşünmek lazım. Topluma saygılı olmak lazım. Partiler az alır çok alır hepsi bu memleketin evlatlarının kurduğu partilerdir. Gayret gösterir nasip nereye kadarsa o olur. Ama bunu kalkıp da küçümsemez doğru değildir."

Bahçeli, "2003 yılında milli görüş çizgisinden ayrıldın, kalktın ’Biz milli görüş gömleğini çıkarttık’ dedin. Rahmetli Necmettin Erbakan’a vefasızlık yaptın. Beraber yürüdüğün insanları terk ettin. Ondan sonra sana birileri bir gömlek giydirdi. Arkasında ’ABD’ önünde ’Avrupa Birliği’ yazıyor. Okyanus ötelerinden destek aldın. Şimdi ise neler yapıyorsun herkes şahit oluyor" diye konuştu.

’ABBAS YOLCUDUR’

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yolsuzluk ve rüşvet olayının hiç gözardı edilecek bir olay olmadığını söyleyerek, şöyle konuştu:

"Yolsuzluk ve rüşvet olayı toplumu çürütür, devleti çökertir. Aynen kangren kanser gibidir. Kalıcı olursa gerekli önlemler alınmazsa topluma yayılır. Yolsuzlukla mücadele yapılmalıdır. Sayın Başbakan kalkıp yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gitmemekle inat etme. Bana komplo yaptılar, bana montaj yaptılar diye konuyu saptırma. Bazı olaylarla Türkiye’de yeni gündem yaratma. Alttan alta yolsuzluk ve rüşveti koruma. İran’dan gelmiş bir uşak. Ne idüğü belirsiz. Bunu 4 tane bakan avcunun içine almış. Bu bakanlardan bunun hesabını sormayacak mısın Başbakan. Oğlunla beraber bir telefon konuşması var. Buna montaj diyorsun. E montajsa araştır biz mi araştıracağız. Sen başbakansın, devleti bugün yönetiyorsun elinde teknik elemanlar, müesseseler, üniversiteler var. Ses mühendisleri var bu ülkede. İki dakika konuştuğun zaman nerenin montaj olduğu belli olur. Bunu niye saklıyorsun. Savcılara niye kıyıyorsun. 8 bin polisimizi niye uzaklaştırıyorsun. Demek ki bir korkun, paniğin var. Ne kadar saklarsan sakla artık ayyuka çıkmıştır. Bunun hesabını er veya geç milletimiz senden sorar. Yolsuzluk ve rüşvetle bu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bir avuç yöneticisinden de alayını kastetmiyorum. Bu millet hesap soracak. Yetimin, öksüzün kimsesizin hiç birisinin rızkına kazancına el uzatarak Türkiye’nin sömürülmesine müsade edilmez. Onunu için 2015 yılına kadar sabırla ne yapıyorsan yap. 2015 yılı 12 Haziranı’na kadar geldiğin gibi giteceksin Recep Ağa, hiç merak etme. Abbas yolcudur."

Bahçeli, Bafra İlçesi’nde mitingin ardından merkez İlkadım İlçesi’ne geçti. Burada MHP’li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından Karasamsun Mahallesi’nde yapılan Karasamsun Spor Parkı’nın açılışını yaptı. Bahçeli, açılış sonrasında çim sahada futbol topu ile kaleye şut çekti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 18:03
YORUM EKLE