Alexa

Bahçeli'den Paralel Sorular...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli'den Paralel Sorular...
banner327

 MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti iktidarı ile Cemaat arasında yaşanan gerilim sonrası ortaya çıkan "Paralel Devlet" tartışmaları üzerinden hükümete yüklendi.

Başbakan Erdoğan hakkındaki iddiaları partisinin grup toplantısında dile getiren Bahçeli,  "Başbakan bu örgüte şimdiye kadar ne yapmıştır? Arka arkaya görevden aldığı bürokratlar bu örgütün mensupları mıdır?'' diye sordu.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

ORKİDE BAHÇELERİNDEKİ ÇİÇEKLERE...

Türkiye çok zor günlerden geçmektedir. Geleceğimiz Başbakan Erdoğan’ın boş kafasındaki boş hayallerle çarpıtılmaktadır. Erdoğan orkide bahçelerinde çiçeklere isim babalığı yaparken, halkımız burada güçlüklerle boğuşmuştur. Şov yapan iktidar ayakkabı kutularında para showroomu açmıştır. Son 11 yılda dua ve beddua, temizlik ve kirlilik birbirine karışmıştır.

Başbakan ve yandaşlarına oldukça ucuz ve konforlu olan hayat şartları birçok insanımıza zalimdir. Vergi artışları vatandaşlarımızı kahretmektedir. Ekonomik yıkım her aileye nüfuz etmektedir. Enflasyon fren tutmamaktadır. Resmi enflasyon rakamları gerçeklerle bağdaşmamaktır. Vatandaşlarımız aş yerine tabaklarına zam koymuştur. Fasulye ve pirinç fiyatlarının önüne geçilememektedir. Türkiye fasulye kıtlığı yaşıyorsa bu yanlış tercihlerin eseridir. Yaşanan hükümet bunalımı ve sistem sisi ekstra sıkıntılar getirmektedir
Dış muslukların kesilmesi döviz gelirleri ve giderleriyle aradaki farkı daha da büyütecektir. Cari açığımız ortadadır. Ekonominin çarkı dönmüştür. 2013 yılının 11 aylık diliminde 51 milyon dolarlık cari açık gerçekleşmiştir bu sırtımızda kamburdur.

MİLLETİ ATEŞE ATTIĞINI NE ZAMAN GÖRECEK?

İki yakamız bir araya gelmeyecektir. Doğmamış çocukların hakkın gasp edilmektedir. Sıcak paranın yön değiştireceği görülmektedir. Yolsuzluk operasyonu başladığından bu yana Türkiye’nin ekonomik kaybı 150 milyar doları aşmıştır. Başbakan milleti ateşe attığını ne zaman görecektir. İhracat yapabilmek için ithalata mecbur olduğumuz bir gerçektir. Ekonomik iflas her tarafta acı sonuçlarını gösterecektir. Kurdaki oynamalar enflasyonu kışkırtacak ve hayat pahalılığı tavan yapacaktır. Büyümeyi olumsuz etkilemesi kaçınılmazdır. Başbakan Erdoğan ve çevresi iş ve aş üretmekten bir haberdir. Ama konu rüşvet olunca akıllara şaşılacak bir maharet göstermektedir. Öksüzün nafakası ayakkabı kutularına saklanmıştır. Zalim iktidarın hesabını millet sandıkta görecektir.

"BAŞBAKAN NE DEMİŞSE ÇİĞNEMİŞTİR"

MHP, Vatan evlatlarının hakkını bakan evlatlarına peşkeş çekenleri doğru yüce divana gönderecektir. Bu karanlık devri kapatmak için inançlı ve azimliyiz. Milli bünyemiz hasar görmektedir. Milletin ana omurgası çatlamaktadır. İktidar yolsuzluk operasyonunu örtbas etmek için yoldan sapmıştır. Millet iradesini tanımayan bir mizaçları vardır. 12 Eylül 2010 öncesinde ne demişse şimdi çiğnemiştir Başbakan. 12 Eylül referandumuna evet diyen herkesi kandırmış yüzüstü bırakmıştır. Bağımsız ülkücüyüz diyerek ortaya çıkanlar bunları gururuna yedirebilecekler mi?

Referandumda en çok darbeyi aldığımızı söyleyen zeka özürlüler şimdi nerededir?

12 Eylül’ü fırsat bilip baraj altı kalacağımızı söyleyen şeytan sütüyle beslenmişler şimdi ne yapacaklardır? Dört bir koldan bize saldıranlar şimdi sessizliğe bürünmüşlerdir. Çok şükür başarılı olamamış fitne selinde yıllar sonra da olsa boğulmaktan kurtulamamıştır.

HSYK KANUN TEKLİFİ

Hakim ve Savcılar yargısı infaza uğramaktadır. HSYK düzenlemesi açıkça anayasaya aykırıdır. Bölücü terör örgütü pusuya yatmış, en zayıf anımızı kollamaktadır. Devletin tüm kurum kuruluşları yetki mücadelesiyle geleceğimizi zarara uğrattıklarını görmelidir.

“ONLAR HAVANDA SU DÖVÜYORDU…”

Biz AKP yargının tarafsızlığı zedeleyecek derken onlarda havanda su dövüyordu. Biz kavgaya evet derken Başbakan kutuplaşmaya evet demiştir. Şimdi de geçmişte ki evetinden bin pişmandır. Başbakan Erdoğan Rüzgar gülü, çarkıfelek gibi dönüşünün bedelinin nasıl ödeyecektir?

Referandum süresinde birçok ilde söylediği şu sözleri nereye koyacaktır “HSYK’nın yapısını değiştiriyoruz. Hakimler, savcılar seçimleri yapacak keyfilik sonra erecektir. HSYK’nın yapısı değişiyor. İnşallah oralarda birilerinin arka bahçesi olmaktan çıkıyor. HSYK’nın yapısını değiştireceğiz, HSYK milletin arka bahçesi olacak, millet için karar verecek. HSYK’nın yapısını değiştiriyor, kapalı devre sistemine son veriyoruz. “

“UZLAŞMA OLMASINI UMUT EDİYORUZ”

Başbakan Erdoğan’ın HSYK’yı öven, göklere çıkaran daha birçok sözler söyleyen Erdoğan bugün HSYK’ya cepheden saldırmaktadır. Erdoğan’ın yarını kapkaradır. İman kaynağı doğruluk, küfrün sancağı yalandır. HSYK’nın yapısını değiştirmek için geceyi gündüze katmaktadır. Sayın Gül, Çankaya’ya davetle bir çıkış yolu aramaya koyulmuştur. TBMM’de uzlaşmanın olabilmesini umut ediyoruz.

BAHÇELİ'DEN PARALEL DEVLET SORULARI

Hukuka saygı duyulmasını teklif ettik. Başbakanın İstanbul eski Başsavcı vekilini iki kurye vasıtasıyla tehdit ettiği dahi ortaya çıkmıştır. Başbakan 11 yılda çeteleşmiştir. Mahkeme akrarını adli koluk olarak polisin yerine getirmesini engelleyenlere çete demeyeceğiz de kime diyeceğiz? AKP hükümetinin HSYK ile ilgili kanun teklifi Anayasa'ya aykırıdır. İktidar rotayı şaşırmıştır. Devlet organları kendi Anayasal sınırlarına çekilmeli.

Hükümet, derhal HSYK ile ilgili düzenlemesini gözden geçirmelidir. Israr ettiği takdirde, Sayın Cumhurbaşkanı, kanun değişikliği önüne gelince aynen iade edecek ahlaki tutarlılığı göstermelidir.

ŞİMDİYE KADAR NE YAPTIN?

Devlet içinde yuvalandığı söylenilen paralel devletle mücadele savsaklanmamalıdır. Başbakan bu örgüte şimdiye kadar ne yapmıştır? Arka arkaya görevden aldığı bürokratlar bu örgütün mensupları mıdır? 16 Aralık'ta fark edilemeyen bu örgüt veya çete bir gün sonra yani 17 Aralık'ta nasıl gün yüzüne çıkmıştır?''

“SARAY DARBELERİNE KİMSE HEVES ETMEMLİDİR”

İktidar sorumsuz açıklamalardan çok acil vazgeçmelidir. Bölücü terör pusuya yatmış ve en zayıf anımızı kollamaktadır. Saray darbelerine kimse heves etmemelidir. Yetki mücadelesiyle geleceğimizi tehlikeye soktuklarını görmelidirler. Hükümet HSYK düzenlemesini gözden geçirmelidir.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 13:49
YORUM EKLE