Alexa

Bahçeli'den ÜLKÜCÜLERE UYARI!

Milliyetçi Harket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Maltepe İlçesi'ndeki MHP Seçim İletişim Merkezi'nin açılışını yaptı.

Bahçeli'den ÜLKÜCÜLERE UYARI!
banner327

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Ataşehir’de Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Sabah saat 10:30′da Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’ndeki toplantıya gelen Bahçeli, partililer tarafından alkışlarla karşılandı. Bahçeli’ye Genel Başkan Yardımcıları, Oktay Öztürk, Celal Adan, Nusrel Demirel ve TBMM Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Meral Akşener ile MHP İBB adayı Rasim Acar da eşlik etti.

“CUMHURBAŞKANINI DA SEÇMEYİ BİLMELİYİZ…”

30 Mart seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanının halk tarafından seçileceğini hatırlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ” Bu seçime sadece belediye başkanlarını seçmek olarak yaklaşmamak lazımdır. Arkasından Cumhurbaşkanımızı da seçmeyi bilmeliyiz” dedi.

AKP’nin siyasal geçmişinden uzun uzun bahseden MHP Lideri ” Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli görüş gömleğini çıkardığı söyledi. Çıplak gezecek hali yok. Üzerine yeni bir gömlek giydi. Öyle bir gömlek giydirdiler ki, arkasında ABD önünde AB yazıyor” diye konuştu.

“PATRONLARIN PATRONU ERDOĞAN…”

İktidarın arkasında önemli bir medya gücü olduğunu öne süren Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: Medya gece gündüz, Recep Tayyip Erdoğan’ı anlatıyor. Bu önemli bir güç. Yeni yeni medyaları kurdurttu. Devletin bir kurumuyla oraya çengel attı. Medyaların patronları var ama patronların patronu Erdoğan’dır. Bir ‘Alo Fatih’ çıktı. Onlar özür diliyor. ‘Düzeltin’ diyorlar. ‘Atın gitsin’ diyorlar. Yılların yetiştirdiği insanlarımızı, zor yetişen insanları perişan hale getirdiler. ‘Gün ola harman ola bir mola gelip de bizden hesap sorar mı’ korkusuyla yargıyı kontrol altına almaya çalışıyorlar. Bunun için bir anayasa değişikliği yaptılar. ”

” KAÇMAKTAN BAŞKA ŞANSI OLMAZ…”

Ortadoğu’da yaşanan gelişmeleri ve Türkiye’nin komşularındaki sosyal çalkantılara değinen Bahçeli, ” Türkiye’de bir sosyal hareketlilik başlarsa, Recep Tayyip Erdoğan’ı kaçmaktan başka şansı olmaz. Ukrayna’yı gördünüz. Kızgın saç üzerinde bin yıldan bu yana ayakta kalmayı başaran bir devleti zafiyete uğratabilirler. Bundan demokrasi içinde kurtulmanın bir yolunu bulmak lazım” dedi.

ÜLKÜCÜLERE UYARI!

MHP’nin Demokrasi dışı yöntemler içinde olmayacağının altını çizen Bahçeli sözlerini, ” Kimse derin ülkücülük, delikanlılık hevesine kapılmasın. Kimin nerde duracağı, nereye gideceği belli değil. Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin figüranı olmayız. Sokakta değil, sandıkta hesap sormalıyız. Sokakla bir yere gidilemeyeceği çok açıktır” diye sürdürdü.

Bahçeli’den Rabia işaretine yeni yorum!

Başbakan Erdoğan’ın miting meydanlarında sıkça yaptığı Rabia işaretini artık yapamadığını öne süren Bahçeli elinin dört parmağını göstererek, ” Mitinglerde böyle yapamıyor. Bazı toplantılarda herkes bunu yapıyordu. Bu 4 kişi başka bir şey oldu. Bu 4 kişi çocuklarıyla birlikte bakanlar oldu” dedi. Bahçeli’nin bu sözleri partililer tarafından uzun süre alkışlandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2014, 16:53
YORUM EKLE