Bahçeli,“Şaban Kılıç yönetiminden büyük umudum var“

MHP’nin İlçe Başkanları ve ve yönetimlerinin, Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ve il yönetimi ile birlikte MHP Genel Merkezi’ne ziyaretinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Büyükşehir’i istiyorum” mesajı, Samsun’dan gelen ziyaretçilere coşkulu anlar yaşattı. MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli, Samsun MHP İl Başkanı Şaban Kılıç ve İlçe Teşkilatları, Belediye Başkanları ve üst kurul delegelerini kabulünde yaptığı konuşmasında, "Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni istiyorum" dedi.

Siyaset 13.06.2012, 21:40 19.04.2018, 00:03
Bahçeli,“Şaban Kılıç yönetiminden büyük umudum var“

MHP’nin İlçe Başkanları ve ve yönetimlerinin, Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ve il yönetimi ile birlikte MHP Genel Merkezi’ne ziyaretinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Büyükşehir’i istiyorum” mesajı, Samsun’dan gelen ziyaretçilere coşkulu anlar yaşattı. MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli, Samsun MHP İl Başkanı Şaban Kılıç ve İlçe Teşkilatları, Belediye Başkanları ve üst kurul delegelerini kabulünde yaptığı konuşmasında, "Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni istiyorum" dedi.

BAHÇELİ TOPLANTI AÇILIŞINI BAŞKAN KILIÇ’LA BAŞLATTI

Milliyetçi Hareket Partisi Gün Sazak Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önündeki mikrofonu İl Başkanı Şaban Kılıç’a uzattı.350 kişinin bulunduğu Samsun MHP teşkilat Yöneticilerinin de tamamının katıldığı salonda İl Başkanı Şaban Kılıç’ın konuşması ilgiyle karşılandı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de bulunduğu konuşmasında.” Yaklaşan yerel seçimler öncesi özellikle mahalli idareler seçimlerine tüm ekip arkadaşları ve gönül dostları ile çalışmaya başladıklarını söyleyen MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç, “Belediye-Teşkilat arasındaki ilişkilerimiz her zamankinden daha güçlü. Seçimlerde Mevcuttaki belediyelerimizi muhafaza edeceğiz. MHP’ye yeni belediyeler kazandırmak için seferber olduk. Başarılarımızı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını alarak taçlandırılacağız. Samsun Büyükşehir Belediyesini MHP’ye kazandıracağımızı Genel Başkanımıza söylemekten büyük onur ve gurur duyduk.”dedi

SAMSUN MHP ANKARADAN HIRSLI DÖNDÜ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Samsun’un artık MHP’nin ‘gözbebeği’ olduğunu belirterek, 2014 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Büyükşehir Belediyesini istediğini söyledi. Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli İl Başkanı Şaban Kılıç ve il yönetimini, İlçe Teşkilatlarını, belediye başkanlarını ve il genel meclis üyelerini, belediye meclis üyelerini ve Üst Kurul delegelerini kabulünde yaptığı konuşmasında yerel seçimler başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

YENİ YÖNETİM VE BAŞKANDAN UMUDUMUZ YÜKSEK

MHP Genel Merkezi Gün SAZAK Konferans Salonunda MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri ve İlkadım belediye başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Ladik Belediye Başkanı Mehmet Karahan ve Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar’da hazır bulunduğu kabul sırasında Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli, “Bilindiği üzere 2012 yılı, MHP’nin kurultay yılıdır. Allah nasip ederse, 4 Kasım 2012 tarihinde Ankara da MHP’nin 10. kurultayı yapılacaktır. Şu an burada bulunan Samsun Teşkilatımız olarak ilçe ve il kongrelerinin tamamlayarak bu görevinizi yerine getirmiş oldunuz. O bakımdan bu kongre sürecinde sorumluluk üstlenen arkadaşlarıma tekrar başarılar diliyor, hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisine hizmet edecek bir yönetim oluşmasından mutluluk duyuyorum. Bu yönetime bizimde desteğimiz olacaktır. Burada olmanızdan mutluluk duydum. Coşkulu kalabalık bizleri de memnun etmiştir.” dedi.

TÜRKİYE ÇOK KRİTİK SÜREÇTEN GEÇİYOR

Sorumluluk alan tüm arkadaşların, hangi dönem ne gibi sorumluluk alacaklarını idrak etmeleri gerektiğinin altını çizen Bahçeli “Türkiye, çok kritik bir süreçten geçiyor. Türkiye bölünmenin eşiğine hızla sürüklenmektedir. 9 yılını tamamlayan ve üç kez tek başına iktidar olan AKP, kendisine verilmiş olan tüm görevleri aksaksız olarak yerine getiriyor. Bu gidişat hayırlı gözükmüyor. Türkiye önümüzdeki dönemlerde nasıl bir gelişmelerle karşı karşıya kalındığı meçhul olmasa da tahmin edilebilmektedir. Bu duruma dur diyecek siyasi bir harekete ihtiyaç vardır. O da Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Onun için MHP üzerinde çok büyük oyunlar oynanmaktadır. Bu oyunlar üç merhaleli olarak devam etmektedir. Birincisi MHP’yi itibarsızlaştırmak, ikincisi MHP’yi etkisizleştirmek, üçüncüsü ise MHP’yi sıfırlaştırmaktır. Yani Türk siyası hayatından silmektir.”dedi. Yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ve genel seçimler olmak üzere zorlu bir süreç yaşayacağız.5artı 5 ya da 7 yıl süreç mi işleyecek Cumhur Başkanlığı seçimini anayasa mahkemesi belirleyecektir.2015 yılında yapılacak Genel Seçimlerin aynası mahalli idareler seçimi çok önemlidir. Burayı şereflendiren değerli arkadaşlarım, Samsunda hem vekil verdiniz hem de belediye. Bundan sonra da güzel sonuçlar çıkacağına inancım tamdır. Gözümüz sizin çalışmalarınızda. Şimdi bu mücadelenize Büyük şehir belediyesini de katmanızı istiyorum. Yerel seçimler önemlidir. Sizlere güveniyorum. Türkiye’nin bu nazik döneminde Belediyelerimiz MHP’nin üç hilalin altında olmalı. Kararınızı verin. Kiminle gitmek istiyorsanız MHP Genel Merkezi bu karara uyacaktır. Her arkadaşınızı gözden geçirin. Samsun için vereceğiniz her karara MHP Genel Merkezi harfiyen uyacaktır. Dedi.

SAMSUN, MHP’NİN GÖZBEBEĞİDİR

Geçmişten bu yana çeşitli oyun ve tezgâhlarla MHP’nin karşı karşıya kaldığının altını çizen MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli, konuşmasında ise, “Samsun ilimiz MHP’nin her zaman gözbebeği olmuştur. MHP çok zor şartlar altında mücadelesini sürdürmektedir. Onun için siz değerli dava arkadaşlarımız hangi sorumluluğu üstlendiği bilmek durumundadır.”dedi. Devlet Bahçeli, önlerinde üç önemli siyasi olayın bulunduğunu, bunların birincisinin mahalli idareler seçimleri, ikincisinin Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve üçüncüsünün ise Milletvekilliği genel seçimleri olduğunu ifade ederek “Mahalli idareler yönünden MHP’nin en verimli olduğu illerden birisi Samsundur. Çok sayıda İlçe ve belde Belediye Başkanlıklarımız vardır. Önümüzdeki süreçte bu başarınızın devam etmesini sizlerden istiyorum. Mevcut mahalli idarelerin Belediye Başkanlıklarının, Belediye Meclis Üyeliklerinin ve İl Genel Meclis üyeliklerini korumanın ötesinde arttırmakla mükellefsiniz. Dedi. Gün Sazak konferans salonunda yapılan toplantı iki saat sonunda alkışlarla tamamlandı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ile durum değerlendirmesi yapmak üzere makam odasında bir araya geldiler.

Yorumlar (0)
hafif yağmur