Alexa
banner314

Bahçeli:'Tezkereye Neden mi Evet Dedik'

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın "Kobani düşerse Ankara düşer" açıklamasıyla ilgili "Bu kadar saçma bir söz olamaz" dedi.

Bahçeli:'Tezkereye Neden mi Evet Dedik'

 MHP Lideri Bahçeli, “CHP ile MHP arasında bir milliyetçilik yarışına CHP'nin girmesi çok doğru olmaz. Onlar gele gele en son ulusalcılıkta kalırlar. Bir türlü milliyetçi olmak şansları da gözükmemektedir" ifadelerini kullandı. MHP lideri Devlet Bahçeli, "Kobani düşerse Ankara düşer" sözleriyle ilgili olarak da "Bu kadar saçma bir söz olamaz" dedi.

TEZKEREYE NEDEN 'EVET' DEDİK AÇIKLAMASI

Türkiye'nin ateş çemberi içinde olduğunu söyleyen Bahçeli, Meclis'ten geçen Irak ve Suriye tezkerelerini değerlendirdi. Bahçeli, MHP’nin Meclis’te geçmesi için oy kullandığı Suriye-Irak tezkeresiyle ilgili "Bu tezkere çok iyi değerlendirilmelidir. Öncelikle milli güvenliğimizi tehdit eden unsurlar, tamamen bertaraf edilmeli, özellikle sınır kentlerinde baş göstermiş olan eylemlere de son verilmelidir" dedi.


 
"MİLLETİMİZ BURUKTUR, ÜZÜNTÜLÜDÜR"

Ortadoğu gazetesinde yer alan habere göre Bahçeli, Kurban Bayramı'nın hem Türkiye'de hem yakın komşularında çok büyük acılara, ıstıraplara sebebiyet veren bir ortamda gerçekleştiğini söyleyerek; "Milletimiz buruktur, üzüntülüdür. Ortadoğu ülkelerinde yaşayan kardeşlerimiz ise çok büyük acı içerisindedirler. İnşallah bu bayram sonrasında hem Türkiye'ye hem Ortadoğu'ya barış ve istikrarın gelmesini niyaz etmekteyiz" diye konuştu.

"CHP GELE GELE EN SON ULUSALCILIKTA KALDI"

Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Bahçeli, gündemdeki konuları değerlendirdi. Türkiye'nin ateş çemberi içinde olduğunu söyleyen Bahçeli, Meclis'ten geçen Irak ve Suriye tezkerelerini değerlendirdi. Bahçeli, MHP’nin Meclis’te geçmesi için oy kullandığı Suriye-Irak tezkeresiyle ilgili "Bu tezkere çok iyi değerlendirilmelidir. Öncelikle milli güvenliğimizi tehdit eden unsurlar, tamamen bertaraf edilmeli, özellikle sınır kentlerinde baş göstermiş olan eylemlere de son verilmelidir” dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun MHP'nin tezkereye 'evet' demesi üzerine yönelttiği eleştirilere yanıt veren Bahçeli; CHP ile MHP arasında bir milliyetçilik yarışına CHP'nin girmesi çok doğru olmaz. Onlar gele gele en son ulusalcılıkta kalırlar. Bir türlü milliyetçi olmak şansları da gözükmemektedir" ifadelerini kullandı.

"MHP'NİN SAYGI BEKLEMESİ HAKKIDIR"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun MHP'nin tezkereye 'evet' demesi üzerine yönelttiği eleştirilere de yanıt veren Bahçeli; "MHP ve CHP, Türk siyasi hayatında yeri olan önemli iki siyasi kurumdur. CHP'nin Türkiye'ye ilişkin her türlü önerileri, kendilerinin tespitidir. Dolayısıyla MHP, bir siyasal kurumun kendi görüşleri doğrultusunda ortaya koymuş olduğu tavır ve eylemlere saygı gösterir. Aynı saygıyı MHP'nin de beklemesi hakkıdır.

"CHP İLE MHP'NİN MİLLİYETÇİLİK YARIŞINA GİRMESİ DOĞRU OLMAZ"

CHP tezkereye hayır diyorsa, onun doğabilecek sonuçlarından kendisi ne kadar sorumluysa, MHP de tezkereye evet demekle doğabilecek her sorumluluğu kabullenecek demektir ki tezkereye evet demektedir. CHP ile MHP arasında bir milliyetçilik yarışına CHP'nin girmesi çok doğru olmaz. Onlar gele gele en son ulusalcılıkta kalırlar. Bir türlü milliyetçi olmak şansları da gözükmemektedir" ifadelerini kullandı. Bahçeli, bir soru üzerine; "Kobani düşerse Ankara düşer kadar saçma bir söz olamaz" dedi.

HASİP KAPLAN NE DEMİŞTİ?

Meclis'te Karşı Gazete muhabirinin sorusu üzerine çarpıcı bir değerlendirme yapan Kaplan, "Kobani düşerse, Türkiye düşer... IŞİD, Türkiye'ye girmiş demektir. Kobani, Kürdistan'ın kalbidir. Namus günü bu gündür... Bu çeteleri kim saldırtıyorsa, elbette onlarla mücadele edeceğiz. 40 milyonluk Kürt halkının bu mücadelede yer alacak evlatları elbette vardır. Kim ki IŞİD'in ortağı, destekçisi ise başına gelecekleri hesaplasın..."şeklinde bir açıklama yapmıştı.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 18:03
YORUM EKLE

banner313