Alexa

Bahçeli'ye Denizli'de Büyük İlgi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Denizli'da konuştu.

Bahçeli'ye Denizli'de Büyük İlgi
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli  Denizli'da konuştu.

Özel Yetkili Mahkemeler'in kapatılmasıyla ilgili kanun teklifinin öncelik almasının düşündürücü olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "'Bu aşamada buna ihtiyaç olmadığını düşünüyoruz. TBMM'de bizim dışımızdaki partiler hemfikir. Teklifi yasalaştırmak noktasında meclisin sıkıntı çekeceğini sanmıyoruz. Özel yetkili mahkemelerin öncelik alması bizi düşündürmektedir." dedi. Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın TÜSİAD'a çıkışını da eleştirdi.

YOĞUN İLGİ İLE KARŞILAŞTI

Cuma namazını Ulu Cami'de kılan Bahçeli, daha sonra Bayramyeri ve Kaleiçi'ni gezdi, kendisine yoğun ilgi gösteren Denizlililer'le selamlaşıp, sohbet etti. Akınlı Kuyumculuk'a da giren Bahçeli 25 yaşındaki engelli Alperen Uygun'la da sohbet etti. Kuyumcu Yücel Akıncı, Bahçeli'ye kendisi için özel yapılan yüzüğe hediye etti. Bayramyeri Meydanı'nda 6 aylık Muhammed Erciyas'ı kucağına alarak seven, 5 yaşındaki Ecrin İsenlik'le konuşan Bahçeli, daha sonra da Denizli Sanayi Odası'na gitti. Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gültekin Okay Salgar ve yönetimle yemek yiyen Devlet Bahçeli meclis üyeleriyle toplantı yaptı.

"ÖYM'LERİN ÖNCELİK KAZANMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ"

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Devlet Bahçeli, Özel Yetkili Mahkemeler'in (ÖYM) kapatılmasıyla ilgili kanun teklifinin öncelik almasının düşündürücü olduğunu belirtti. Bahçeli 'Bu aşamada buna ihtiyaç olmadığını düşünüyoruz. TBMM'de bizim dışımızdaki partiler hemfikir. Teklifi yasalaştırmak noktasında meclisin sıkıntı çekeceğini sanmıyoruz. Özel yetkili mahkemelerin öncelik alması bizi düşündürmektedir. ÖYM'nin kaldırılmasına yönelik uygulamaların özelliğini görmek istiyoruzö dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'a vatan hainliği suçlaması yöneltmesini de eleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Başbakan'ın son aylarda kullanmış olduğu üslup çok kırıcı ve incitici oluyor. TÜSİAD ve diğer kuruluşların siyasi iktidarla paylaşmadığı hususlar olabilir. Sanayi ve istihdam kabiliyeti yüksek olan değerli işadamlarına ve bulundukları kuruluşlara hain demek çok yanlıştır. Böylesine bir kurumun başkanına hain demek talihsizliktir. Bu hatasının farkına varmalıdır. Başbakan ya TÜSİAD'ı davet etmeli ya da orayı ziyaret etmelidir." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 00:15
YORUM EKLE