Bahçesaray Üniversitesi'nde Sinan Oğan'a Saldırı

Dr. Sinan Oğan, hayır çalışması kapsamında konuşma yaptığı sırada saldıraya uğradı

Siyaset 04.03.2017, 23:47 05.03.2017, 19:29
Bahçesaray Üniversitesi'nde Sinan Oğan'a Saldırı

Bahçeşehir Üniversitesi'nde saldırıya uğrayan Sinan Oğan, saldırıyı yara almadan atlattı. Saldırgan'ın Oğan'ın konuşma yaptığı kürsüye saldırarak, Bahçeli lehine slogan attığı belirtildi. Saldırı sonrasında ortalık bir anda karıştı. 

Olay şöyle; Dr. Sinan Oğan, hayır çalışması kapsamında gittiği Bahçeşehir Üniversitesi'nde saldırıya uğradı. Saldırgan Oğan'ın konuşma yaptığı kürsüye saldırdı. Devlet Bahçeli lehine slogan attı. Saldırı sonrasında ortalık bir anda karıştı., provokatör etkisiz hale getirildi.

Sinan Oğan'a Saldırgan, etkisiz hale getirildikten sonra güvenlik güçlerine teslim edildi. 

Saldırı sonrasında Oğan şöye açıklamada bulundu: "Bu genç arkadakışımızı kandırıp buraya gönderenler partimize zarar veriyor” dedi. 

Konferansın ardından Twitter adresinden  açıklama yapan Sinan Oğan, “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Avrupa’da salonum iptal edildi diye 2 gündür veryansın ediyor. Biz İstanbul’un göbeğinde ilim yuvası üniversitede sırf Hayır dediğimiz için saldırıya uğruyoruz. İktidardan tek bir geçmiş olsun mesajı dahi yok. Yarattığınız Türkiye ile övünüyor musunuz? Ülkü Ocaklılar kimsenin tetikçisi değildir. Bu olayın tekrarı halinde bu kandırılmış gencecik çocuklara bir şey olması halinde bu olayların sorumlusu bugünkü saldırıda olduğu gibi en tepedeki azmettericidir” dedi.

Kendisine fiziksel bir müdahalenin olmadığını belirten Sinan Oğan, “Kürsüyü devirdi” dedi.

AKŞENER'DEN TEPKİ GÖSTERDİ

Sinan Oğan'a yapılan saldırıya MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'den tepki geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Akşener, "Sn Sinan Oğan'a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.Referandumda evet diyenlere herşey mübah,hayır deme hakkını kullanana saldırı" ifadelerini kullandı.

KORAY AYDIN TEPKİ GÖSTERDİ

Konuşma esnasında Oğan'a yapılan saldırıya bir tepki de MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın'dan geldi. Twitter hesabından sert bir çıkış yapan Aydın, "Sayın Dr. Sinan Oğan, referandum süreciyle alakalı fikirlerini beyan ederken, ülküdaşlık hukukuna yakışmayan bir harekete maruz kalmıştır. Sayın Sinan Oğan'a geçmiş olsun diyor, yaşanan olayı kınıyorum. Ülkücüler birbirlerini sevmek ve birbirlerine saygı duymak zorundadır. Ülkücüleri, başını çekmedikleri ucube bir sistem için, ülküdaşlarına saldırtanları ülkücü vicdan ve tarih asla affetmeyecektir" paylaşımında bulundu.

Yorumlar (1)
Hasan Sami Bolak 3 yıl önce
Sayın Özdağ'a katılıyorum.