Bakan Demircan, Amasya'da iftarda Vatandaşlarla buluştu

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Amasya’da vatandaşlarla birlikte iftarda buluştu. İftar sonrası yaptığı konuşmada, “İnşallah milletimiz güçlü başkanı oluştururken başkanla birlikte güçlü Meclisi ve güçlü Türkiye’yi oluşturmuş olacak” dedi.

Siyaset 05.06.2018, 22:28 06.06.2018, 00:42
Bakan Demircan, Amasya'da iftarda Vatandaşlarla buluştu

Amasya Belediyesinin 55 Evler Mahallesi'nde düzenlediği iftar yemeğine katılan Sağlık Bakanı Demircan, orucunu açtıktan sonra vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi. 24 Haziran seçimlerinin önemine değinip destek isteyen Demircan, “İnşallah milletimiz güçlü başkanı oluştururken başkanla birlikte güçlü Meclisi ve güçlü Türkiye’yi oluşturmuş olacak” dedi. 

24 Haziran'da bir seçim yapılacağını bu seçimlerde hayırlı kararlar verileceğini belirten Bakan Demircar; "Aslında bu seçimi bir yıl önce hep beraber yaptık. 16 Nisan 2017'de referandumda kararı verdik. Türkiye'ye uygun olmayan, sürekli darbelere neden olan, sürekli hükümet krizleri yaşatan ve aynı zamanda gelişmemizi, kalkınmamızı engelleyen şu parlamenter sistemi, demokrasinin bir üst modeli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle değiştirelim dedik. Meclisten böyle bir karar çıktı aziz milletimize sunduk, milletimiz de 'olur' dedi. Şimdi birlikte verdiğimiz kararı uygulayacağız." dedi.

Çok sayıda vatandaşın bulunduğu iftarda Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek ile İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve diğer yetkililer de hazır bulundu. 

Yorumlar (0)