Bakan Kasapoğlu, Kula'da Gençlerle Buluştu

Manisa Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kula’da yapımı süren Spor Kompleksi, gençlik merkezi gibi Bakanlık yatırımlarını inceledi. Kasapoğlu, Kulalı gençlerle de bir araya geldi.

Siyaset 18.07.2020, 00:36
Bakan Kasapoğlu, Kula'da Gençlerle Buluştu

Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, memleketi Kula’da yapımı süren Spor Kompleksi, gençlik merkezi gibi Bakanlık yatırımlarını yerinde incelerken, Kulalı gençlerle de bir araya geldi.

İlk olarak Kula Gençlik Merkezi inşaatında incelemeler yapan Bakan Kasaoğlu, daha sonra hizmete girmek için gün sayan Kula Spor Kompleksi’ni gezdi. Bakanlık tarafından yapımı planlanan Kula Cirit Sahası alanı hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu Jeopark Sentetik Çim Saha’da gençlerle futbol oynadı.

Kasapoğlu, baba ocağı olan Kula’nın her zaman gündemlerinde olan bir ilçe olduğunu söyledi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada, “İnsanı, doğası ve potansiyeli itibarıyla ata toprağım, baba ocağım olan Kula, her zaman gündemimizde olan bir ilçemiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizin sadece bugününü değil yarınlarını da düşünen ve buna uygun projeler üreten bir yapıda hareket ediyoruz. Kula’da uzun zamandan beri çalışmalarını yaptığımız işleri gençlerimizin hizmetine sunmak için hareket ediyoruz. Kula’nın gerekli olan sportif altyapısını oluşturmak ve gençlerimizin yarınlara çok daha donanımlı şekilde hazırlanmasını sağlamak için gerekli olan hizmetleri Kulalı gençlerimizle buluşturacağız. Kula’nın sportif anlamda geleceği ve gençlerimiz için yatırımlarımız şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Kulalı Gençlerle Buluştu

Memleketi Kula’ya yaptığı ziyarette Kulalı gençlerle bir araya gelen Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Alaşehir’de Şehit Polis Memuru Onur Ramazan Bayram’ın cenaze törenine katıldı.

Bakan Kasapoğlu’nu, ilçe girişinde Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, Manisa ve Kula Gençlik ve Spor  yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri karşıladı.

Kula’daki faaliyetler ve projeler hakkında bilgi almasının ardından Kulalı gençlerle bir araya gelerek, "Değerli Zamanlar" projesine katılan gençler tarafından düzenlenen müzik gösterisine katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerin her zaman yanında olduklarını anlatan Kasapoğlu burada yaptığı konuşmada, "Gençlerimizi geleceğe hazırlamak bizim birinci vazifemiz. Bunun için de onların mutluluğu, huzuru, güven duygusu bizim için her şeyden önemlidir. Bu anlamda ülkemizin her çocuğunu, her gencini kendi evladımız olarak görüyor, imkan ve kaynaklarımızı gençlerin yararlanacağı şekilde kullanmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kula’da yapımı süren spor tesislerinden Kula Spor Komleksi ve Kula Gençlik Merkezi’nin kısa bir sürede gençlerin hizmetine gireceğinin müjdesini veren Bakan Kasapoğlu, gençlere kitap hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)