Bakan Kılıç'tan Galatasaray'a, Hakan Şükür ve Arif Erdem Uyarısı!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihraç konusunda Galatasaray yöneticilerini uyararak; "Galatasaray bu kararı ivedi şekilde düzeltmelidir" dedi.

Siyaset 26.03.2017, 14:20 26.03.2017, 14:54
Bakan Kılıç'tan Galatasaray'a, Hakan Şükür ve Arif Erdem Uyarısı!

Galatasaray'ın Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda, yönetim kurulunun üyelikten çıkartırmalarına karar verdiği Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında yaptıkları oylamada; Genel kurulda Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesinin oy çokluğuyla reddedilmesiyle ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açıklama yaptı.

Bakan Kılıç, "Galatasaray yönetim kurulunun daha önce almış olduğu bir ihraç kararı vardı. Bununla alakalı olarak bugün bir oylama yapılacaktı. Galatasaray bugün yapılan oylamada, Türkiye Cumhuriyeti'nden (TC) firar etmiş, hakkında terör örgütüne üyelikten dolayı yakalama kararı çıkartılan ve mal varlığına el konulmuş olan, aynı zamanda da 15 Temmuz gecesi bu ülkeye ihanet eden terör örgütünün ele başıyla yakın ilşkilerinin aşikar olduğu ve bunları saklamayıp açıkca dile getiren kişilerin bu ülkeye yaşattıkları acıları hepimiz biliyoruz." diyerek Galatasaray'ı uyaran Bakan Kılıç; "Galatasaray ivedi bir şekilde bu alınmış olan kararı düzeltmelidir. Çünkü ülkemize ve milletimize ihanet edenlerin böyle köklü kurumlarında ve kulüplerinde işi yoktur" dedi.
Şahin Binici

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)