Alexa

Bakan Kılıç'tan Sporculara Tebrik ve Destek Telefonu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum’da düzenlenen Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali’nde (EYOF 2017) yarışan sporcularımızı telefonla arayarak, moral verdi.

Bakan Kılıç'tan Sporculara Tebrik ve Destek Telefonu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali’nde snowboard’da bronz madalya kazanan Aydan Karakulak ile Kayakla Atlama’da 4. olan Muhammed Ali Bedir’i tebrik etti. 

Bakan Çağatay Kılıç, EYOF 2017’de Snowboard Paralel Büyük Slalom yarışmalarında üçüncülük kürsüsüne çıkarak ülkemize ilk madalyayı kazandıran Aydan Karakulak’ı telefonla aradı ve tebrik etti. Kılıç, Aydan Karakulak’ın ülkemize getirdiği madalya ile gururlandığını dile getirdi. Bakan Kılıç, Karakulak’ın spor kariyerinde daha nice başarılara imza atacağına yürekten inandığını söyledi.

Kılıç, Kayakla Atlama branşında 4’üncü olarak, madalyayı kıl payı kaçıran Muhammed Ali Bedir’i de telefonla arayarak tebrik etti.

Bakan Çağatay Kılıç, ilk maçında Rusya’ya farklı mağlup olan Buz Hokeyi Takımı Kaptanı Hakan Berksalt’ı da aradı. Hakan Berksalt’tan, kendilerine yönelik eleştirilere kulaklarını tıkamalarını ve morallerini bozmamalarını istedi. Çağatay Kılıç; “Daha çok yeni bir takımsınız. Rakibiniz ise turnuvaya doğrudan katılma hakkına sahip olan Rusya. Dünyanın en iyi, en kuvvetli takımlarından biri” diyerek destek verdi.

Kılıç, “Önümüzdeki maçlara çıkacaksınız ve elinizden geleni yapacaksanız. Biz,  millet olarak sizin arkanızdayız ve sonuna kadar destekleyeceğiz. Siz takım olarak büyük bir cesaret örneği gösteriyorsunuz. Ben, şahsım ve ülkem adına sizlere teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 14:13
YORUM EKLE

banner325