Bakan Yıldırım'dan Müjde!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, sürücülerin son aylardaki en önemli sorunlarından biri olan trafik sigortasıyla ilgili müjde verdi.

Siyaset 29.02.2016, 21:00 29.02.2016, 22:01
Bakan Yıldırım'dan Müjde!
Yıldırım, “Bugünlerde yapacağımız bir düzenleme ile alternatiflerden biri kasko ile trafik sigortasının içeriğini bir arada bulundurarak tek bir poliçeye dönüştürüp, yasal boşluktan kaynaklanan istismarın önüne geçerek yeni bir sigorta sistemini devreye sokacağız.” dedi.

Bütçe görüşmelerinde söz alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 13 yılda 10 bin kilometre demiryolunun tamamen yenilendiğini ifade etti.

Yıldırım, “Sinyalleşme seviyesinde yüzde 5’lerden 30’lara, elektrifikasyonda da yüzde 35’lere çıktık. Hızlı treni Türkiye’ye getirdik. Türkiye, dünyada sekizinci, Avrupa’da altıncı ülkedir. İngiltere ve ABD’de yok Türkiye’de hızlı tren var. Milletimiz hızlı treni çok sevdi. Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya ve Ankara-Eskişehir-İstanbul hattını tamamladık. 14 şehri hızlı trenle birbirine bağlayacağız.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
24°
açık