Bakanlar Kurulu Ardından "erken seçim" Açıklaması

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası ardından OHAL’in uzatılması, Bahçeli’nin erken seçim açıklaması, Yunanistan ile yaşanan Ege krizi ve AB İlerleme Raporuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyaset 17.04.2018, 22:50 20.04.2018, 02:06
Bakanlar Kurulu Ardından "erken seçim" Açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Milli Güvenlik Kurulunun tavsiye kararı ve Bakanlar Kurulumuzun Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderdiği tezkere olağanüstü halin uzatılması ihtiyacını ortaya koymaktadır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra, Bekir Bozdağ, OHAL’in uzatılması, Bahçeli’nin erken seçim açıklaması, Yunanistan ile yaşanan Ege krizi ve AB İlerleme Raporuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

MGK’nın tavsiye kararına uyarak OHAL’in 3 daha uzatılmasına ilişkin tezkerenin karara bağlandığını ve TBMM’ye gönderildiğini belirtti. “TBMM Genel Kurulu bu tezkereyi kabul ederse OHAL 3 ay daha uzatılmış olacaktır. Bildiğiniz gibi 21 Temmuz 2016 tarihinden itibaren olağanüstü hal ilan edilmiş, geçen zaman içerisinde 19 Ekim 2016, 19 Ocak 2017, 19 Nisan 2017, 19 Temmuz 2017, 19 Ekim 2017 ve en sonda 19 Ocak 2018 tarihlerinde 3`er ay süreyle olağanüstü halin uzatılmasına karar verilmiştir." dedi.

“Herkes Şimdi bunu konuşuyor”

Devlet Bahçeli’nin erken seçim çıkışının Bakanlar kurulunda görüşülüp görüşülmediğine ilişkin soruya cevap veren Bozdağ, “Herkes Şimdi bunu konuşuyor, Türkiye`nin gündemi Sayın Bahçeli`nin açıklaması oldu. Elbette bu önemli bir konu, bu konu ile ilgili bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız grup toplantısından sonra kısa bir değerlendirme partimizin yetkilileri ile yaptılar ve yarın da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli`yle AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi 13.30’da bir araya gelecekler ve konuyu değerlendirecekler. Esasında bu konuya ilişkin gerekli değerlendirme ve açıklamalar, bu değerlendirmeden sonra yapılacaktır. Onun için yarın 13.30’u beklemenizi tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (1)
Cezmi ayata 3 yıl önce
Allah sizden razı olsun haklı davamizda yanımizda olduğunuz icin
banner442