banner434

"Balıkesir halkı toplumsal eylemlere başlayacak"

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Balıkesir Susurluk( Simav) Çayı  ve Kaz dağlarında yaşanan çevre katliamına  ilişkin TBMM ‘nde basın toplantısı düzenledi.

Siyaset 02.08.2019, 00:22 02.08.2019, 00:38
"Balıkesir halkı toplumsal eylemlere başlayacak"

TBMM Divan Katip Üyesi ve İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK; Ak Parti iktidarı döneminde çevre katliamlarının arttığını ifade ederek Çevre ve Şehircilik bakanı ile Tarım ve Orman bakanına seslendi. "artık durun" dedi.

"BEN ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİNE İNANIYORUM "

İsmail OK” Dünya’nın gözbebeği Kazdağları başta olmak üzere, HES’ler bahanesiyle Karadenizin bütün doğal güzelliklerinin katledildiğini belirten Ok, "bir taraftan da Balıkesirimizde bir başka çevre katliamı yaşanmaktadır. Katledilen sadece topraklarımız değil; geleceğimiz ve istikbalimiz olan evlatlarımızın güzel ve sağlıklı çevrede yaşama haklarıdır. Balıkesirimizin Susurluk ilçesi Yıldız Mahallesi ve Aziziye mahalleleri arasında kalan bir besihane Simav çayına, Balıkesir halkının ifadesiyle Susurluk çayına deşarz ediliyor. Ben artık sözün bittiğine inanıyorum.

"BALIKESİR HALKI TOPLU EYLEMLERE BAŞLAYACAK"

Bu besihanenin AKP Hükümetleri döneminde İç İşleri Bakanlığı yapan bir şahsa ait olduğu için, üzerine gidilemediği, gidilmesinin de formaliteden olduğunu maalesef üzülerek görüyoruz. Balıkesir Çevre İl Müdürlüğü durumu tespit ediyor ve bu şahsa ve besihaneye bir ceza kesiyor. Ama bu ceza o kadar komik ki “ Sen işine devam et, bakma biz ceza kesiyoruz ama sen çevreyi katletmeye devam et der gibi. Kısacası ödül verir gibi. Ve bu cezadan 10 gün sonra Simav çayına, çevreyi katleden zehirli atıklar boşaltılmaya devam ediliyor. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanıyla, Tarım ve Orman bakanına buradan sesleniyorum. Lütfen gereğini yapınız. Aksi takdirde Balıkesir halkı burada toplumsal eylemlere başlayacak.” dedi.

Kaz Dağlarında maden arama şirketlerinin yaptığı faaliyet ile Fethiye Dalaman ‘da PKK terör örgütü tarafından yapılan anarşist faaliyetler neticesinde çıkan orman yangınları arasında bir fark olmadığını ifade eden İsmail OK Artık Milletin vicdanı ayağa kalktı. Artık sanatçısından , futbolcusuna, köylüsünden, şehirlisine, kadınından, erkeğine herkes isyan ediyor. Toplumun bu vicdanı bu katliamları durduracaktır. Ve bu katliamı yapanlardan da hukuk önünde bir gün bunun hesabının sorulacağını özellikle ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)