Başbakan Açıkladı: KİT'te Taşeronlara Kadro Verilecek mi?

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı bir törenden sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başbakan, KİT'te taşeron olarak çalışanlara kadro verilip verilmeyeceğini açıkladı.

Siyaset 16.01.2018, 21:56 16.01.2018, 22:05
Başbakan Açıkladı: KİT'te Taşeronlara Kadro Verilecek mi?

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada; "KİT'lerde hizmet veren ve taşeron olarak tabir edilen vasıflı elemanlar istihdam edilecek. Böylelikle sorun çözülmüş olacak. Düzenleme etap etap gerçekleşecek ve hemen başlayacak" dedi.


Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, KİT'te çalışan taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin, "Buradaki çalışanların memur veya kamu işçisi gibi düşünülmemesi lazım. KİT'lerin mülkiyeti Hazine'ye bağlı. Hazine, KİT'te taşeron olarak çalışanlara kadro verecek, ihtiyaçları oranında da açılan kadrolarda uzun süredir KİT'lerde hizmet veren ve taşeron olarak tabir edilen vasıflı elemanlar istihdam edilecek. Böylelikle sorun çözülmüş olacak. Düzenleme etap etap gerçekleşecek ve hemen başlayacak" dedi.

İttifak konusu

Başbakan Yıldırım, AK Parti ile MHP İttifak Komisyonunun yapacağı toplantıya ilişkin, "Görüşsünler bir bakalım. Uzun uzadıya olacak bir iş yok ortada. Milli mutabakat. Yani partilerin kendi kurumsal kimliklerini muhafaza ederek birlikte seçime gitmeleri, işin esası bu. Yapılacak düzenleme bu imkanı sağlama şeklinde olacak" açıklamasında bulundu.;

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)