Başbakan: Bahçeli'nin lafı üstüne laf söylemek bize yakışmaz

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Başkanlık sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada Bahçeli'nin grup toplantısındaki sözlerini değerlendirdi.

Siyaset 26.10.2016, 00:11
Başbakan: Bahçeli'nin lafı üstüne laf söylemek bize yakışmaz
Bahçeli’nin grup toplantısındaki konuşmasından memnuniyetini dile getiren Yıldırım; "Bahçeli ne diyorsa odur, onun üzerine laf söylemek bize yakışmaz" dedi.

BAHÇELİ NE DİYORSA ODUR

Binali Yıldırım, bir gazetecinin "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında, başkanlık konusunda 'Mecliste ne dersek milletin karşısında da onu diyeceğiz' açıklamalarını değerlendirerek;  "Sayın Bahçeli'nin açıklamasını bizim yorumlamamız doğru olmaz. Sayın Bahçeli'nin lafı üstüne laf söylemek bize yakışmaz. Ne diyorsa odur" dedi.
Bahçeli Açıkça söylüyor

BİZ DE TAM BUNU SÖYLÜYORUZ

Başbakan Yıldırım, "Baştan beri Sayın Bahçeli açıkça bunu söylüyor. 'Bu bir krizdir, bu sorun daha fazla ülkenin gündeminde kalmamalı. Bir an önce bizim siyaset olarak çözemediğimiz bu sorunu milletin önüne götürüp çözümün yollarını açmamız gerekir' diyor. 'Ya çözelim, anlaşıp çözemediğimize göre çözümü yapacak millete gidişi de engel olmayalım' diyor. Biz de tam bunu söylüyoruz. O bakımdan olayı böyle anlamak lazım." diye konuştu. 

BAHÇELİ'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR ÜMİT VERİCİDİR

"MHP'den destek gelmeyeceği endişeniz var mı?" sorusuna Başbakan Yıldırım’ın cevabı şöyle oldu:
"Bizim görevimiz millete vadettiğimiz anayasayı hazırlayıp yüce Meclis'e sunmaktır. Ondan sonra görev yüce Meclis'indir. Gerekçeleriyle anlatacağız yaptığımız değişikliğin ne anlama geldiğini, halkımızla paylaşacağız ve Meclis'e teklifimizi getireceğiz. Ondan sonrası Meclis'in bileceği iştir. Sayın Bahçeli'nin bugüne kadar yaptığı açıklamalar ümit vericidir, yapıcı açıklamalardır. Biz Meclis'te bu teklife kedi şartları dahilinde olumlu katkı yapacakları yönünde anlamaktayız."
 

 
Yorumlar (0)