Alexa

Başbakan Binali Yıldırım TBMM'de Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 Bütçe Görüşmeleri’nde TBMM'de konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım TBMM'de Konuştu
banner327

Konuşmasında 15 Temmuz gecesinden söz eden Yıldırım, "O karanlık gecede bir olduk beraber olduk, demokrasiye sahip çıktık. Yenikapı ruhu terör karşısında yeni bir uzlaşmayı da beraberinde getirdi" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 Bütçe Görüşmeleri’nde Meclis’te yaptığı konuşmasından satırbaşları şöyle;

Kardeşlik hukukumuzu bozmak istediler ama başaramadılar, başaramayacaklar. 2023’e giderken koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Birlik ruhu içinde ülkemizi demokrasiyle güçlendirmeye büyük çaba sarfediyoruz.

Yenikapı ruhu, terör karşısında yeni bir uzlaşmayı beraberinde getirdi. Terör Türkiye’ye asla esir alamaz, alamayacak.

Halep’teki durumu da değerlendiren Yıldırım, "Halep’ten bugüne kadar 7 bin 500 sivil kurtarıldı. Bu katliamı dünyanın bir çok ülkesi seyrediyor. 80 bin sığınmacı için hazırlık başlattık. Musul, DEAŞ’tan mutlaka temizlenmeli. Suriye Suriyelilerin olmalı rejimin devamın mümkün değildir. Fırat Kalkanı’nın amacı ülkemize yönelen tehditleri ortadan kaldırmaktır" ifadelerini kullandı.

AB İLE İLİŞKİLER

Avrupa Birliği’yle ilişkilere de değinen Yıldırım, "AB ne yazık ki bir kafa karışıklığı içine girmiştir. Avrupa’nın bütün demokratik değerlerinden yanayız. Bizim rahatsızlığımız çifte standarttır. Avrupa’nın çifte standartından dolayı kaygılıyız. Laf değil şimdi icraat zamanıdır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 22:28
YORUM EKLE