Başbakan Davutoğlu'nun iki ihtimali...

Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında koalisyonla ilgili ihtimalleri açıkladı.

Siyaset 03.07.2015, 00:10 03.07.2015, 00:40
Başbakan Davutoğlu'nun iki ihtimali...

Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında koalisyonla ilgili ihtimalleri açıkladı.


Koalisyona ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ahmet Davutoğlu ortada iki ihtimal kaldığını ve matematiksel olarak ya AK Parti CHP, ya da Ak Parti MHP koalisyonu kurulabileceğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu, konuşmasında "MHP kendi adayını çıkardı. MHP bize destek olmuş değil. MHP kendi çizgisinde yürüdü, biz kendi çizgimizde yürüdük. Yani bunu böyle yorumlamak doğru değil. Kendi başarısızlıklarını başka partilerin tutumlarına kimse yüklememeli" dedi.

"BAHÇELİ'NİN MESAJI BİZE DEĞİL CHP'YEYDİ"

CHP’nin kendi içinde sorunlar yaşadığını belirten Davutoğlu; “MHP kendi çizgisinde yürüdü, biz kendi çizgimizde yürüdük.” Diyerek şöyle devam etti: “MHP kendi çizgisinde. Muhtemel ki sayın Bahçeli de "4. tura adayımız kalmazsa" demekle CHP'ye bir mesaj vermiş oldu bize değil. CHP'ye mesaj verdi. Bahçeli'nin mesajı bize değil CHP'yeydi.”dedi.

Ben bir şeyin olmayacağı ihtimali üzerine hesap yapmam. Her ihtimali düşüneceksiniz. Yola başlarken erken seçime gitmek üzere başlarsanız zaten başarılı olamazsınız. Niyetiniz neyse sonuç oraya gelir. Koalisyona başlarken olmasın diye başlamam. Her şeyi yaparım millete saygısızlık yapmam. Uzlaşamazsak gerekçesi biz olmayız.

ERDOĞAN – DAVUTOĞLU GÖRÜŞMESİ

Her konuyu saatlerce görüşürüz kendisiyle. Sayın Cumhurbaşkanımız koalisyon görüşmelerinin bir unsuru değildir. Nihayetinde Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin cumhurbaşkanıdır. Hâl böyle olunca Cumhurbaşkanımız kanaatlerini iletti. Saray’a davet etmişti diğer siyasetçileri de. Onlar da gitmiş olsaydı onlara da kanaatlerini iletirdi.


Yorumlar (0)