Başbakan: Tıpış Tıpış Gidecekler...

Başbakan Binali Yıldırım, HDP'yi hedef alarak; Türkiye hukuk devleti, kimse hukuktan üstün değildir. Mahkeme çağırıyorsa tıpış tıpış gidip ifadesini verecek" diye konuştu.

Siyaset 08.09.2016, 13:52
Başbakan: Tıpış Tıpış Gidecekler...
Başbakan Binali Yıldırım, Vilayetler Evi’nde düzenlenen valiler toplantısında yaptığı konuşmada HDP'yi hedef alarak sert sözlerle yüklendi.

Yıldırım, "Terörle iltisaklı parti çıkmış ’Belediyelere ilişirseniz sivil direniş başlatacağız’ diyor. Türkiye hukuk devleti, kimse hukuktan üstün değildir. Mahkeme çağırıyorsa tıpış tıpış gidip ifadesini verecek" diye konuştu. Terörle irtibatlı belediyelerle ilgili düzenleme yapıldığını anlatan Başbakan, "Gereğini yapın. Yasaları uygularken asla tereddüt etmeyin" dedi.

 Fetullahçı terör örgütüyle mücadele konusunda da konuşan Yıldırım,  süreçte haksızlığa uğradığını düşünenler için kriz merkezleri oluşturulması talimatını da verdiğini belirterek, "Başbakanlık Müsteşarlığı başta olmak üzere her yerde bir nevi kriz merkezi oluşturulmalı. Bu konularda kendisine haksızlık yapıldığını söyleyen, sizin tespitleriniz varsa bir birim vasıtasıyla toplayın. Yanlış hesap Bağdat’tan döner" dedi. Bu sürecin yüzde 100 doğru ilerleyemeyeceğini ifade ettiklerini vurgulayan Yıldırım, "Çünkü örgüt kapalı, saydam değil. Tespitte bize zorluk çıkarıyor" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, valilere seslenerek: "Mesele ülkenin geleceği menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainliğe asla alan yok" dedi.

Memurların işlerini yaparken korkak çekingen davranmamalarını belirten Yıldırım; "Memleketin işini yaparken, şekil usul hatası yapabilirsiniz, sonuna kadar yapabilirsiniz hiç endişe etmeyin ama kendi ve bazı menfaate dönük iş yaparken dikkat edin. Sahadaki hiçbir iş şekil ve usul hatası olmadan yapılmaz." dedi.

İntikam değil adaletle haraket edeceklerini belirten başbakan Yıldırım;"Toplumda vicdanları rahatsız edecek bir olay yaşanmaması için kılı kırk yaracaksınız. Burada ölçümüz belli. 17-25 Aralık sonrası, örgütün devletle bilek güreşi yapmaya karar verdiği gündür. O günden sonra bu örgütle iş yapanlar var olmaya devam ediyorsa bir şekilde bunların mazur görülmesi asla düşünülemez. Yapacağınız çalışmalarda bu hususlarda özellikle ehemmiyet vermenizi rica ediyorum” şeklinde konuştu.


 
Yorumlar (0)