Alexa

Başbakan Yıldırım: Bahçeli, Spekülasyonları Geride Bıraktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıkça ‘evet’ oyu vereceğini ve referandum sürecinde arkasında olacağını söyleyerek bu konudaki bütün spekülasyonları geride bırakmıştır”

Başbakan Yıldırım: Bahçeli, Spekülasyonları Geride Bıraktı

Başbakan Binali Yıldırım, Irak temaslarının ardından Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu  bir soru üzerine  açıklama yapan Binali Yıldırım; TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek olan anayasa görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

BAHÇELİ AÇIKÇA 'EVET' DİYEREK SPEKÜLASYONLARI GERİDE BIRAKTI

Başbakan Yıldırım, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek olan anayasa görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, MHP’den fire olacağı yönündeki iddiaların sorulması üzerine, şu cevabı verdi:

Binali Yıldırım'ın açıklaması şöyle:

“Meclis'e gelecekler ne söyleyeceklerse söyleyecekler. Mecliste bir konunun nasıl ele alınacağı bellidir. Meclis Genel Kurulu’nda milletvekilleri parti grupları veya şahıslar adına söz alırlar, fikirlerini beyan ederler vatandaş da hepsini dinler kararını verir, kanaatini oluşturur. Onun dışında bir yöntem Meclis’in adetine, usulüne geleneklerine uygun değildir. CHP’nin yeni keşfettiği bir yöntem varsa onu da yarın göreceğiz. MHP’nin hangi oy vereceği yönünde bir bilgi var mı? Biz bu konuyu birlikte çalıştık. Birlikte yola çıktık. Bu teklifin Genel Kurula getirilmesini birlikte sağladık. Meclis’te de teklifimizi en iyi şekilde savunacağız. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıkça ‘evet’ oyu vereceğini ve referandum sürecinde arkasında olacağını söyleyerek bu konudaki bütün spekülasyonları geride bırakmıştır. Bunun ötesinde konuşulanlar lafı güzaftır.”
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325