Başbakan'dan Açıklama: Ufukta erken seçim mi var?

Başbakan Binali Yıldırım, bugün AK Parti milletvekilleriyle görüşme yaptı. Gazetecilerin bunun erken seçim işareti olup olmadığı sorusuna cevap verdi.

Siyaset 07.10.2016, 15:51 07.10.2016, 16:02
Başbakan'dan Açıklama: Ufukta erken seçim mi var?

Ankara’da Cuma namazı sonrası basının karşısına geçen Başbakan Binali Yıldırım, bugün AK Parti milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerin bir erken seçim işareti olup olmadığı sorusunu cevap verdi.

Yıldırım: “Her söylenene inanmayalım. AK Parti’de toplantı her zaman olur. Milletvekillerimizle bugün sohbet edip, değerlendirme toplantısı yaptık. Ankara’nın projelerini görüştük” dedi.

Yıldırım, mini anayasa paketi konusunda liderlerle görüşme yapmayı planladıklarını kaydederek, “Mini anayasa çalışmaları bitti. İleride bu konuyu bir sonuca bağlamak için CHP ve MHP Genel Başkanlarıyla bir görüşme yapacağız" ifadelerini kullandı.

DEAŞ İLE MÜCADELE EDİLİYOR

Başbakan Yıldırım, Irak Merkezi hükümetini de eleştirerek: “Askerimiz orada görevini yapıyor, DAEŞ ile mücadele ediyor. 60 ülkeden orada mücadele eden var. Irak ile gönül bağı olmayan birçok ülkenin orada askeri var. Dolayısıyla Bağdat’ın bu ve buna benzer açıklamalarını fevkalade tehlikeli ve kışkırtıcı buluyorum. Irak’ın toprak bütünlüğüyle ilgili düşmanca tutum ve davranışımız yok. Bölgenin huzuru ve çatışmanın önlenmesi için sorumluluk taşıyoruz. Bağdat hükümeti buna takılacağına terör örgütüne karşı bir şey yapsın” dedi.

Tam gün eğitimle ilgili konuşan  Binali Yıldırım, derslik eksiği konusunda, “Büyük şehirlerimize yeni derslikler yapmak suretiyle tam gün eğitim sürecini tamamlamış olacağız" dedi.

“KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ

Başbakan, “Anamuhalefet lideri 15 Temmuz’u bıraktı, sanki millet mağdur olmamış gibi bir mağdur edebiyatı gidiyor. Milletin mağduriyeti mi önemli, darbecilerin mağduriyeti mi önemli? Kimse bu terör örgütünün yaptıklarını sulandırmaya kalkmasın” dedi.

Yorumlar (0)
açık